Od kwietnia do października na terenie Katowic organizowane będą edukacyjne spacery na terenach naszych najpiękniejszych parków. Udział w nich będzie bezpłatny, ale nie warto zwlekać, ponieważ obowiązuje limit miejsc.
Cykl 7 rodzinnych spacerów edukacyjnych w Katowicach
Fundacja Ogrody Przyszłości organizuje projekt skierowany dla mieszkańców Katowic w ramach III edycji Zielonego Budżetu. Oferują cykl bezpłatnych edukacyjnych spacerów botaniczno-przyrodniczych w siedmiu najpiękniejszych katowickich parkach. Projekt finansowany jest ze środków budżetu Miasta Katowice.
Spacery będą prowadzone przez doświadczonego botanika i dendrologa - dr nauk biologicznych Waldemara Szendera, który opowie uczestnikom o miejskich krzewach i drzewach, roślinach miododajnych, roślinach tzw. runa, dzikich roślinach jadalnych, o tym jak je rozpoznawać i chronić. Każdy spacer będzie trwał ok. 2 godziny.
Spacery odbędą się w poniższych parkach:
- Park Kościuszki – 29 kwietnia,
- Katowicki Park Leśny (z parkiem Stachonia) – 13 maja,
- Dolina 3 Stawy – 17 czerwca,
- Park na Giszowcu – lipiec,
- Park Zadole – sierpień,
- Park Bogucki – wrzesień,
- Park Wełnowiecki – październik.
Dodatkowo projekt zakłada też Kąpiel Leśną z Fundacją Leśne Projekty w Parku Murckowskim oraz konkurs przyrodniczy "Miejski Botanik" z nagrodami książkowymi i edukacyjnymi. Szczegóły konkursu oraz uczestnictwa w Kąpieli Leśnej zostaną ogłoszone przed pierwszym spacerem.
Kto może wziąć udział?
Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Katowic, bez względu na wiek, którzy zainteresowani są m.in. florą miejską, środowiskiem naturalnym i warunkami wegetacji roślin w środowisku zurbanizowanym.
Zapisać można się:
- telefonicznie – pod numerem 518 080 687,
- mailowo – fundacja.ogrodyprzyszlosci@gmail.com w tytule należy wpisać "SPACER"
- lub poprzez formularz na stronie projektu – TUTAJ.
Ilość uczestników jest ograniczona - w jednym spacerze może uczestniczyć maksymalnie 25 osób.