Wiadomości z Katowic

Rozpoczyna się tworzenie szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach

  • Dodano: 2020-11-02 09:30

Zarządca MCK, za zgodą miasta Katowice oraz wojewoda śląski zawarli umowę użyczenia obiektu na potrzeby szpitala. Prace związane z przekształceniem MCK w szpital tymczasowy rozpoczną się już dzisiaj, a koordynować je będzie szpital MSWiA w Katowicach.

Z dostępnych informacji wynika, że tymczasowej placówce służby zdrowia znajdzie się 500 łóżek, z dostępem tlenu. Dodatkowo dla pacjentów w najcięższym stanie będą przygotowane łóżka z respiratorami. Rozmowy wokół warunków udostępnienia trwały kilka dni.

Uzgodnienia warunków udostępnienia pomiędzy PTWP Event Center a wojewodą trwały ostatnie kilka dni i przebiegały sprawnie, przy ścisłej współpracy stron.

Jestem w stałym kontakcie z ministrem Michałem Dworczykiem, z ministrami zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji. Bez ich wsparcia niemożliwa byłaby budowa szpitali tymczasowych. Decyzją premiera w naszym województwie powstaną jeszcze dwa podobne obiekty po to, aby zabezpieczyć mieszkańców całego województwa – podkreśla Jarosław Wieczorek.

Dodatkowe szpitale tymczasowe powstaną na północy i południu województwa dzięki pomocy spółki Węglokoks. Jeden z nich wyznaczono na lotnisku w Pyrzowicach.

Źródło: ŚUW

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.