Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Ruchome schody na dworcu w końcu doczekają się wymiany

  • Dodano: 2018-08-08 14:30

Schody prowadzące z holu dworca kolejowego w Katowicach do znajdującego się poniżej dworca autobusowego kiedyś były ruchome, jednak od dobrego roku nie działają. Jak tłumaczyło samo PKP schody przestały działać, ponieważ zużyły się łańcuchy nośne.

Konstrukcja, która obecnie nie spełnia swojego zdania, prawdopodobnie nie była przeznaczona dla tak dużego natężenia ruchu w trybie ciągłym, więc po kilku dłuższych awariach schody po prostu stanęły w miejscu. Dla większości nie jest to zapewne jakiś duży problem, ale dla osób starszych i niepełnosprawnych jest to na pewno spore utrudnienie.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

PKP kilka razy obiecywało naprawę, w końcu jednak zdecydowało się zwrócić do miasta o współfinansowanie wymiany. Radni Katowic postanowili przychylić się do tej prośby i wyrazili zgodę na przekazanie PKP 492 tysięcy złotych. Oficjalnie Katowice dołożą się do remontu dlatego, że ze schodów mają korzystać nie tylko pasażerowie, ale również mieszkańcy Katowic.

W efekcie współpracy PKP wraz z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów ogłosiły przetarg na remont. Jak czytamy w wytycznych dla przyszłego wykonawcy cała wymiana ma potrwać maksymalnie 12 tygodni, a na nową konstrukcję gwarancja ma wynosić 60 miesięcy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.