Wiadomości z Katowic

Rusza konkurs #ZaczytaneKatowice

  • Dodano: 2020-03-16 08:15, aktualizacja: 2020-03-16 07:21

Prezydent Marcin Krupa zapowiedział ogłoszenie konkursu #ZaczytaneKatowice.

Projekt skierowany jest do uczniów i wychowanków katowickich żłobków, przedszkoli i szkół. Ma na celu promocję czytelnictwa, ale i przede wszystkim zwrócenie uwagi, że brak zajęć w placówkach oświatowych w ciągu najbliższych tygodni to nie ferie i powinniśmy w miarę możliwości zostać w domu.

W kolejnych dniach uczniowie będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronowirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł  – dodaje. 

Mechanizm konkursu jest prosty. Uczeń samodzielnie, jeśli posiada zgodę opiekuna prawnego/ma skończone 18 lat i ma własne konta w mediach społecznościowych lub młody Katowiczanin z opiekunem czyta książkę i się tym chwali w mediach społecznościowych.

Pokażmy, że zostaliśmy w domu i czytamy książki. Gdy zapowiadałem konkurs ten trend nie był jeszcze tak obecny w mediach społecznościowych. Dzisiaj wielu celebrytów, polityków, sportowców pokazuje, że zostali w domu z książką, dobrym filmem, planszówkami. Zachęcam Was do tego samego – każdy z nas może i powinien to dzisiaj zrobić. Wasz post może trafić do kolejnych osób. Dodajmy do niego jeszcze nasz hashtag ZaczytaneKatowice i pokażmy, że jako Katowiczanie jesteśmy odpowiedzialni – mówi prezydent  Marcin Krupa i dodaje, że w ramach akcji chodzi o zwrócenie uwagi na powagę sytuacji, ale i zachęcenie młodych ludzi do czytania książek – stąd dedykowany im konkurs. Choć #ZaczytaneKatowice może opublikować każdy to konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców Katowic.

Dla nich przygotowano konkurs, w którym mają za zadanie opublikować post na osobistym profilu w wybranym serwisie Facebook, Instagram lub Twitter. Post powinien zawierać trzy elementy:

  • Zdjęcie książki (którą Uczestnik przeczytał w okresie od 12 do 25 marca 2020 roku),
  • Hashtag #ZaczytaneKatowice
  • Opis, za pomocą którego Uczestnik w ciekawy sposób zachęci do przeczytania wskazanej książki. Treść postu nie może przekroczyć 1000 znaków z spacjami.

Zgłoszenie udziału w Konkursie następuje poprzez przesłanie e-maila ze zrzutem ekranu (screenem) posta zawierającego przedmiot na adres e-mail: zaczytane@katowice.eu w terminie od 16 marca 2020 r. do godz. 23:59 dnia 25 marca 2020 roku.

Wśród wszystkich nadesłanych prac te najlepsze wybierze jury złożone z przedstawicieli Urzędu Miasta Katowice w czterech kategoriach: I – dzieci małe do lat 6,  II – uczniowie klas od 1 do 3 szkół podstawowych, III – uczniowie klas 4 – 8 szkół podstawowych, IV – uczniowie szkół średnich. Jury będzie oceniało zgodność zgłoszenia z tematyką konkursu, oryginalność, pomysłowość i kreatywność uzasadnienia wyboru danej książki, a także walory estetyczne wykonanej fotografii książki. Dla zwycięzców przygotowanych zostanie dziesięć równorzędnych nagród – vouchery o wartości 500 zł z zestawem gadżetów miejskich.

Szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród określa regulamin:

Regulamin Zaczytane Katowice.pdf

Przypominamy, ze bieżące informacje w związku z działaniami miasta w kontekście koronawirusa  publikowane są na stronie: https://bit.ly/3a1mx8F.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.