Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Rusza remont ul. Dworcowej w Katowicach - od czwartku droga będzie zamknięta!

  • Dodano: 2019-11-12 09:15

Dzisiaj rozpoczął się kompleksowy remont ulicy Dworcowej. Ten zaniedbany i zatłoczony samochodami, a przecież piękny i historyczny zakątek Katowic, ma się stać wizytówką miasta.

Na Dworcowej zamiast zatłoczonej ulicy - piękny deptak

- To następny element metamorfozy Katowic. Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić kolejną część miasta dla pieszych i wpisywać się w naszą politykę odciążania centrum z ruchu samochodowego. Na przebudowanym deptaku pojawi się zieleń i mała architektura. Zgodnie z głosami mieszkańców ulica Dworcowa docelowo zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, nasadzimy na niej aż 54 drzewa, zostanie zmieniona nawierzchnia oraz zamontowane zostaną nowe ławki i oświetlenie – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W pierwszym etapie przebudowa ruszy od ul. Dyrekcyjnej do Tylnej Mariackiej. Dzisiaj demontowane są wyspy drogowe na skrzyżowaniu ul. Św. Jana z ul. Dworcową. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu nastąpią już w czwartek:

- chcąc dojechać z tunelu pod Dworcem na ul. Francuską, kierowcy będą musieli się kierować pod wiadukt kolejowy wzdłuż ul. Kościuszki i następnie ul. Wojewódzką – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Co istotne, ul. Tylna Mariacka będzie teraz ulicą dwukierunkową bez przejazdu, a w przyszłym roku powstanie tam wielopoziomowy parking.

Koszt prze budowy to 15,58 mln. zł, a prace potrwają do III kwartału 2020 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.