Wiadomości z Katowic

Ruszył trzeci nabór do programu Mikrogranty 2022

  • Dodano: 2022-08-04 19:45, aktualizacja: 2022-08-10 22:34

1 sierpnia ruszył kolejny nabór do programu Mikrogranty 2022. Udział w programie mogą wziąć organizacje pozarządowe, a inicjatorem jest Katowice Miasto Ogrodów.

Czym są mikrogranty?

Mikrogranty to program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych. Dzięki środkom organizacje pozarządowe mogą pozyskać pieniądze na przedsięwzięcia artystyczne i kulturalne. W Katowicach program działa od 2013 roku i odbywa się dzięki patronatowi Instytucji Kultury im. K. Bochenek Miasto Ogrodów. Przedsięwzięcia, które realizowane są w ramach programu, korzystają ze wsparcia materialnego instytucji, wiele wydarzeń odbywa się także w samym budynku. W tym roku, do rozdysponowania jest łącznie 100 000 złotych. Każdy projekt może zostać dofinansowany kwotą do 5000 złotych, jednak w wyjątkowych sytuacjach można wnioskować nawet o 10 000 złotych. Program podzielony jest na 4 edycje.

Kto ma szansę na Mikrogranty 2022?

Choć zasadniczo o mikrogranty mogą wnioskować również osoby fizyczne, to w przypadku programu, któremu patronuje Miasto Ogrodów, warunkiem startowania w konkursie jest status organizacji pozarządowej. Wnioski, które mają szanse zostać rozpatrzone, muszą być zgodne z programem centrum kultury Miasto Ogrodów lub wpisywać się w realizację wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju zapisanych w Agendzie 20302. W tym roku największe szanse mają projekty o wysokiej wartości artystycznej, które jednocześnie „idą z duchem czasu”, a ich rezultaty będą mogły zostać udostępniane cyfrowo w różnej formie.

W przypadku Mikrograntów 2022 ważne jest także, aby projekt realizowany był na terenie Katowic lub by w formie i treści, do mieszkańców miasta był kierowany. Projekty oceni pod kątem merytorycznym i artystycznym specjalnie powołana komisja. Kryteria punktowe i regulamin konkursu dostępne są tutaj.

Kolejna edycja już we wrześniu

Program Mikrogranty 2022 realizowany jest przez 4 miesiące – maj, czerwiec, sierpień i wrzesień. Każda edycja ogłaszana jest na początku miesiąca, a termin składania wniosków trwa od 1 do 25 dnia każdego miesiąca. Formularze dostępne są elektronicznie i właśnie w taki sposób należ składać  wnioski. Sierpniowa edycja nie jest ostatnią – finalna tura programu odbędzie się we wrześniu.

Na razie nie wiadomo, w jakich miesiącach realizowana będzie kolejna edycja, najczęściej jednak nabory są sezonowe i odbywają się okresie letnim i jesiennym.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.