Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Są jeszcze miejsca w oddziałach dwujęzycznych klasy VII

  • Dodano: 2018-06-19 08:45, aktualizacja: 2018-06-19 09:00

Od nowego roku szkolnego zostaną utworzone w pięciu katowickich publicznych szkołach podstawowych oddziały dwujęzyczne klasy VII:

  • w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Jerzego Ziętka w Katowicach z językiem niemieckim,
  • w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Jana Pawła II z językiem hiszpańskim,
  • w Szkole Podstawowej Nr 33 im. Juliusza Ligonia z językiem angielskim,
  • w Szkole Podstawowej nr 35 im. Adeli Korczyńskiej z językiem angielskim,
  • w szkole Podstawowej Nr 37 im. ks. Jana Twardowskiego z językiem francuskim

Nauczanie dwujęzyczne to nauczanie wybranych przedmiotów prowadzone w dwóch językach: w języku polskim i w języku obcym, a o proporcjach między językami i formie decyduje nauczyciel, uzależniając to od poziomu wiedzy uczniów. Nauczanie takie ma bardzo wiele zalet, rozwija  zdolności komunikacyjne przez intensywny, praktyczny kontakt z językiem obcym, daje uczniom wspaniałe przygotowanie do kontynuacji nauki na wyższym poziomie, umożliwia pełne otwarcie na świat i lepsze perspektywy pracy w przyszłości.

Kandydatów obowiązuje złożenie wniosku i przystąpienie do testu kompetencji językowych. Oddziały dwujęzyczne nie są objęte rejonizacją, ale w pierwszej kolejności przyjmowani są absolwenci klasy VI danej szkoły. W szkołach powstałych z przekształcenia gimnazjów rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych prowadzona jest wyłącznie wśród uczniów innych szkół podstawowych, gdyż w szkołach tych nie ma obecnie klas VI. Taka sytuacja ma miejsce w dwóch placówkach:

Szkole Podstawowej nr 4 im. Jerzego Ziętka utworzonej z Gimnazjum nr 4 przy ul. Granicznej 46, otwierającej dwujęzyczny oddział klasy VII z językiem niemieckim oraz w Szkole Podstawowej nr 35 im. Adeli Korczyńskiej powstałej z przekształcenia Gimnazjum nr 21 z Oddziałami Dwujęzycznymi przy ul. Zielonogórskiej 23, która uruchamia klasę VII z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 2 lipca, a sprawdzian predyspozycji językowych odbędzie się w tych szkołach 6 lipca 2018. Szczegółowe informacje o nauczaniu dwujęzycznym i programie klas znajdują się na stronach internetowych szkół.

Są jeszcze miejsca w oddziałach dwujęzycznych klasy VII

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.