Wiadomości z Katowic

Setny pakiet dla nowo narodzonego katowiczanina

  • Dodano: 2022-02-11 06:30, aktualizacja: 2022-02-11 06:49

W ramach nowej Katowickiej Wyprawki dla Bajtla wydany został setny pakiet dla nowo narodzonego katowiczanina. Przy tej wspaniałej okazji życzymy wszystkim nowo narodzonym katowickim bajtlom beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a rodzicom radosnego odkrywania uroków wspólnego życia!

Projekt Katowickiej Wyprawki dla Bajtla prowadzony jest przez wydział promocji Urzędu Miasta we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego.

Założeniem jest oficjalne powitanie przez prezydenta Katowic w gronie katowiczan

Narodziny dziecka to niewątpliwie szczególny moment w życiu całej rodziny, której uwaga zaczyna się koncentrować na maleńkiej istocie, wzbudzającej szczególną wrażliwość i troskę otoczenia. Jestem przekonany, że zawartość pakietu będzie bardzo przydatna w początkowym okresie życia wszystkich nowo narodzonych katowickich bajtli - mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Chciałbym również zachęcić do skorzystania z naszej bogatej oferty spędzania czasu wolnego. Nasze instytucje kultury, teatry i ośrodki sportowe, mają szereg propozycji skierowanych dla całych rodzin z dziećmi w różnym wieku. Zachęcam także do aktywnej rozrywki w miejskich basenach, parkach, lasach, placach zabaw i korzystania z dróg rowerowych, dzięki którym można odkrywać najpiękniejsze zakamarki Katowic. Dla naszych mieszkańców – także tych najmłodszych – przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych zniżek, które są dostępne dzięki Katowickiej Karcie Mieszkańca. Zachęcam do jej wyrobienia i częstego korzystania – dodaje prezydent.

Miasto rozdaje pakiety promocyjne swoim najmłodszym mieszkańcom od 2011 r. Od grudnia 2021 r. taki pakiet składa się: z listu gratulacyjnego osobiście podpisanego przez prezydenta Katowic, pieluch tetrowych, pieluszki otulacza do przetestowania opcji wielopieluchowania lub do wykorzystania w nauce korzystania z toalety, kolorowego śliniaka oraz czapeczki, body i spodni. Przedmioty opatrzone są logo promocyjnym Katowic.

Już 100 pakietów dla młodych katowiczan wysłaliśmy w nowej odsłonie. Liczymy, że ten upominek „na start" będzie wyrazem włączenia do społeczności Katowic, ale i początkiem budowania relacji z rodzinnym miastem. Aby otrzymać pakiet należy podczas rejestracji malucha w Urzędzie Stanu Cywilnego uzupełnić wniosek lub w przypadku rejestracji on-line pobrać taki wniosek z naszej strony – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Warunkiem otrzymania wyprawki jest prawidłowe wypełnienie wniosku przez rodziców (opiekunów prawnych) w ciągu 6 miesięcy od dnia urodzenia się dziecka. Dodatkowo, aby otrzymać pakiet dla bajtla, konieczne jest również stałe lub tymczasowe zameldowanie w Katowicach dziecka oraz przynajmniej jednego z rodziców.

Wniosek, regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: katowice.eu/dzidzius  

Setny pakiet dla nowo narodzonego katowiczanina

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.