AWF Katowice przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla pasjonatów sportów siłowych i nie tylko!
Konferencja naukowa w Katowicach
Już 15-17 marca w kampusie Akademii odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod hasłem: Nowoczesne strategie wspomagania zdrowia, sprawności i treningu sportowego.
Uczestnicy będą mogli wziąć udział między innymi w trzech niezależnie certyfikowanych szkoleniach, a chętni, prowadzący badania naukowe otrzymają możliwość przedstawienia ich szerokiej publiczności podczas sesji posterowej. Organizatorzy zaplanowali także 20 wykładów, które poprowadzą najlepsi eksperci-praktycy klasy światowej.
Już za kilka dni w terminie 15-17 marca aule wykładowe katowickiej Szkoły Mistrzów zapełnią się żądnymi wiedzy uczestnikami Konferencji Siła AWF. Bogaty program wydarzenia powinien zainteresować nie tylko osoby trenujące rekreacyjnie, ale także, a może w szczególności profesjonalnych zawodników, trenerów personalnych, trenerów przygotowania motorycznego, trenerów sportów walki, fizjoterapeutów czy dietetyków sportowych — słowem wszystkich, dla których budowanie siły i mocy mięśniowej to kluczowy temat.
- Konferencja Siła AWF to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które odbędzie się w centrum polskiej siły, czyli w Szkole Mistrzów — AWF Katowice. Adresujemy je do wszystkich, którzy chcą poznać najnowsze wyniki badań związane z budowaniem siły, mocy mięśniowej i praktyczne implikacje treningowe. Eksperci zaproszeni na wydarzenie to nie tylko światowej sławy naukowcy, ale także praktycy, którzy opowiedzą, jak wdrożyć wiedzę zdobytą w laboratoriach do codziennych treningów — mówi koordynator dr hab. Michał Wilk, prof. AWF.
Certyfikowane szkolenia
Pierwszy dzień konferencji to trzy certyfikowane szkolenia. Warsztat „Gospodarka energetyczna organizmu — określenie zapotrzebowania energetycznego oraz rozkładu makroskładników w diecie" poprowadzi dr Mateusz Gawełczyk z AWF Katowice. Kolejne szkolenie „Velocity based training — praktyczne monitorowanie możliwości wysiłkowych zawodnika w warunkach treningowych — przedstawią dr hab. Michał Wilk prof. AWF i mgr Dawid Gaweł AWF Katowice. O „Blood flow restriction” - optymalizacji parametrów stosowania metody ograniczonego przepływu krwi podczas treningu oporowego opowiedzą dr hab. Michał Krzysztofik prof. AWF i dr Jakub Jarosz AWF Katowice. Kompleksowe omówienie teoretycznych i praktycznych aspektów trzech powyższych tematów pozwoli kursantom uzupełnić i wzbogacić wiedzę, co z pewnością przełoży się na efekty pracy.
Sesja Posterowa
Ważnym aspektem każdej konferencji naukowej jest wymiana doświadczeń i wiedzy, która, przy okazji tego wydarzenia jest możliwa podczas sesji posterowej. Spośród wszystkich posterów członkowie Komitetu Naukowego wybiorą najlepsze, za które zostanie przyznana nagroda I, II i III stopnia oraz nagroda dla młodych naukowców.
Spotkanie Gigantów
Szkoła Mistrzów stawia na najlepszych! Tak jest i tym razem – w grupie prelegentów nie zabraknie światowej klasy naukowców i praktyków z imponującym dorobkiem naukowym, a prezentowane przez nich zagadnienia poruszą kluczowe aspekty efektywnego budowania siły i mocy. Pośród tematów:
- Supercompensation — about physiological mechanisms of programming the training process — dr hab. Jakub Chycki prof. AWF;
- Medyczne i prawne konsekwencje treningu kształtowania siły mięśniowej - prof. Krzysztof Ficek, dr Miłosz Drozd;
- Periodyzacja w oparciu o tempo ruchu oraz wskaźnik TUT — dr hab. Michał Wilk prof. AWF;
- Novel power training approaches for team sports — prof. Gregory Bogdanis;
- Trening siły mięśniowej, wzorce ruchu, przygotowanie motoryczne — dr hab. Artur Gołaś.
Udział w wydarzeniu zapowiedziały znane postaci świata sportu, kulturyści, trenerzy i zawodnicy.
Rejestracja na wydarzenie zakończyła się, zainteresowanie było ogromne. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty oraz dostęp do materiałów szkoleniowych.