Wiadomości z Katowic

Śląscy policjanci zabezpieczali Silesia Marathon 2022 [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-10-03 08:45, aktualizacja: 2022-10-03 08:57

Tylko w Katowicach 100 policjantów śląskiego garnizonu czuwało nad bezpieczeństwem podczas Silesia Marathon 2022, który rozpoczął się o godzinie 8.00 w niedzielny poranek. Katowicką drogówkę wspierali nie tylko policjanci wydziałów ruchu drogowego miast ościennych, ale również policjanci bielskiego samodzielnego poddziału prewencji, strażnicy miejscy oraz kilkuset wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu impreza przebiegła spokojnie.

Policjanci zabezpieczali Silesia Marathon 2022

Od wczesnych godzin rannych w Katowicach policjanci zabezpieczali Silesia Marathon 2022, którego trasa prowadził przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Meta znajdowała się na Stadionie Śląskim. W tym roku, oprócz rywalizacji na królewskim dystansie 42 km i 197 m, zawodnicy rywalizowali na dystansie ultramaratonu i półmaratonu. Przy jesiennej aurze pierwsi zawodnicy już o godz. 7.30 wybiegli na trasę ultramaratonu.

W tym wielkim sportowym święcie uczestniczyli również policjanci, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zawodników. Policjanci na posterunkach stałych, w radiowozach towarzyszyli zawodnikom na całej trasie. W akcji zabezpieczenia wyścigu na ulicach Katowic uczestniczyło 100 policjantów śląskiego garnizonu, w tym przede wszystkim policjanci ruchu drogowego i bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji. Stróżów prawa wspierali strażnicy miejscy oraz kilkuset wolontariuszy. Dzięki zaangażowaniu służb sportowa impreza przebiegła spokojnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również