Wiadomości z Katowic

Śląscy policjanci zauważyli pożar i pomogli w jego gaszeniu!

  • Dodano: 2022-04-11 17:30

Śląscy policjanci, podczas powrotu ze szkolenia zawodowego, zauważyli pożar.

Obok budynku gospodarczego paliły się drewniane palety i inne łatwopalne przedmioty. Stróże prawa zadzwonili po straż pożarną, uspokoili wystraszonych gospodarzy i zaczęli gasić pożar. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, ogień nie rozprzestrzenił się na budynek gospodarczy, w którym znajdował się sprzęt rolniczy...

Policjanci z Gliwic, Katowic i Mikołowa wracali w czwartek ze szkolenia zawodowego, na którym doskonalili technikę jazdy motocyklami. Po 18.00, przejeżdżając przez miejscowość Pomarzanki, na terenie województwa wielkopolskiego, zauważyli na jednej z posesji pożar.

Stróże prawa natychmiast tam podjechali

Zobaczyli wystraszonych gospodarzy, a w bliskiej odległości od budynku gospodarczego, paliły się drewniane palety i inne łatwopalne przedmioty. Mundurowi zadzwonili po straż pożarną, a gospodarzom kazali szybko przygotować wiadra z wodą. Wynieśli łatwopalne przedmioty z budynku gospodarczego i rozpoczęli gaszenie pożaru wodą z węża ogrodowego i wiader. Po chwili na miejscu pojawili się miejscowi policjanci i straż pożarna, która przy użyciu profesjonalnego sprzętu kontynuowała gaszenie pożaru. Dzięki szybkiej reakcji śląskich mundurowych i ich "zimnej krwi" na miejscu pożaru, niebezpieczną sytuację udało się opanować.

Śląscy policjanci zauważyli pożar i pomogli w jego gaszeniu!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.