Wiadomości z Katowic

Śląska Akademia Komiksu - zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

  • Dodano: 2022-05-20 08:15, aktualizacja: 2022-05-20 08:36

W najbliższą sobotę, 21 maja 2022 roku odbędą się kolejne zajęcia w ramach Śląskiej Akademii Komiksu!

Warsztaty dla dzieci z Martą Falkowską od godz. 12.00

Podstawy tworzenia postaci komiksowych z Martą Falkowską.

Marta Falkowska jest artystką, autorką serii przygodowej „Oto Tosia”. Jest również redaktorką znanych dorosłym „Warchlaków”. Prowadzi także zina „Monstwór”. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, porzuciła jednak architektoniczną ścieżkę po pięciu latach praktykowania w różnych biurach. Teraz, zamiast stukać garaże, rysuje i redaguje komiksy. W wolnych chwilach lubi czytać smutne książki i głaskać kotki. Mieszka we Wrocławiu.

Spotkanie i warsztaty dla młodzieży i dorosłych z Mikołajem Tkaczem od godz. 12.30

Na warsztaty zaproszone są wszystkie osoby, które chcą rysować komiksy, niezależnie od zdolności plastycznych.

Mikołaj Tkacz – ur. 1991, absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie, doktorant Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat zajmuje się komiksem, już jako nastolatek publikował autorskie komiksy oraz własny magazyn komiksowy „Maszin”. W 2010 roku założył grupę komiksową pod tą samą nazwą, która na przestrzeni lat opublikowała kilka zbiorów i albumów, będącymi jednymi z najciekawszych zjawisk polskiego komiksu ostatnich lat. W ramach Kolekcji Maszina ukazał się jego komiks pt. „Przygody Nikogo”, w którym jedynymi bohaterami były puste pomieszczenia, przez co sam komiks stał się bardziej doświadczeniem, niż historią. W ostatnich latach pokazywał swoje komiksy w ramach różnych wystaw (m.in. solowa wystawa z komiksem „Spałem ale wstałem” w galerii Łazienka w Krakowie, komiks „Bycie w ciągłym ruchu” na wystawie zbiorowej „Wolne duchy” w ramach festiwalu Blask Brzask w Łodzi). Oprócz tego prowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży w szkołach i domach kultury oraz dla dorosłych w Galerii Arsenał oraz Pawilonie w Poznaniu i w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim.

Zapisy: iki@bs.katowice.pl

Miejsce spotkań: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12, Katowice.

Spotkania są bezpłatne! Wydarzenia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.