Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Spotkanie policjantów z klasami mundurowymi

  • Dodano: 2018-06-14 08:30, aktualizacja: 2018-06-14 08:34

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, po raz kolejny spotkali się z uczniami katowickich szkół mundurowych.

Spotkania odbywają się w ramach programu „Policje tworzą ludzie… twórzmy ją razem”, którego inauguracja miała miejsce w marcu tego roku. Tym razem z uczniami o służbie w Policji rozmawiali policjanci pionu kryminalnego wraz z oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

„Policje tworzą ludzie… twórzmy ją razem” pod tym hasłem policjanci z katowickiej komendy miejskiej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkali się w marcu z uczniami katowickich szkół mundurowych. W trakcie przeprowadzonych prezentacji o swojej służbie w szeregach policji opowiadali mundurowi z pionu prewencji. Kolejnym etapem programu jest rozmowa z policjantami kryminalnymi.

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Katowicach wraz z oficerem prasowym Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odwiedzili XIV oraz XV liceum ogólnokształcące. Rozmawiali z uczniami o swojej codziennej służbie i odpowiadali na szereg pytań z zakresu swoich specjalizacji. Przygotowanie do służby, sposób jej pełnienia, podstawy prawne działań, te i inne zagadnienia zostały przybliżone młodzieży. Nie obyło się również bez profilaktyki uzależnień, którą przypomniano młodzieży o tragicznych skutkach zażywania środków odurzających.

W trakcie spotkania z oficerem prasowym, jeden z uczniów mógł choć na chwilę wcielić się w jego rolę i udzielić wywiadu przed okiem kamery. Wówczas okazało się, że nawet symulacja rozmowy z dziennikarzem spowodowała diametralny wzrost stresu, a tym samym językowe pomyłki. Czujne oko policjanta wypatrzyło jednak potencjał w młodzieży, która pomimo stresu udzieliła wyczerpującej wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.