Wiadomości z Katowic

Startują kolejne Pikniki z bebokiem Rajdusiem!

  • Dodano: 2024-03-14 07:45, aktualizacja: 2024-03-14 07:54

W drugiej połowie marca wystartuje kolejna edycja spotkań edukacyjno-rozrywkowych z bebokiem Rajdusiem. Podczas nich można zdobyć wiedzę i cenne wskazówki dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza warsztatami edukacyjnymi na uczestników będą czekały przeróżne atrakcje.

Pikniki z bebokiem Rajdusiem w Katowicach

- Marzec to czas gdy dni są coraz dłuższe, jednak w dalszym ciągu zmrok zapada dość szybko. Do tego dochodzi ciągle zmieniająca się pogoda, która stwarza niebezpieczne warunki podczas jazdy. Z tego powodu skupiamy się na promowaniu bezpieczeństwa na drogach i kontynuujemy nasze pikniki o bezpieczeństwie w dzielnicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic - Wiedzę najlepiej przekazywać przez zabawę, dlatego oprócz rozmów będzie można wsiąść do symulatora dachowania i symulatora zderzeniowego, który dokładnie zobrazuje do czego może prowadzić zbyt brawurowa jazda – dodaje prezydent.

16 marca na parkingu przed lodowiskiem Jantor odbędzie się pierwszy w tym roku Piknik z bebokiem Rajdusiem. Trzy kolejne pikniki odbędą się jeszcze w marcu: w parku Kościuszki, na os. Tysiąclecia oraz w Dolinie Trzech Stawów. Atrakcje będą dostępne w godzinach 11.00-16.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik. Udział w pikniku to także możliwość rozmowy z załogą rajdową. Jarosław i Marcin Szejowie, najszybsi bracia w Polsce, z sukcesami startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, również podzielą się wiedzą i opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

- Pikniki z bebokiem Rajdusiem to świetna inicjatywa zarówno dla tych starszych, jak i młodszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przy okazji dobrej rozrywki, miłego spędzania czasu, wspólnych gier i konkursów, uczestnikom pikników staramy się przekazać cenną wiedzę. Bezpieczeństwo na drogach jest naszym wspólnym dobrem i wszyscy możemy na tym skorzystać. Potrzebna jest do tego edukacja od najmłodszych lat. Zapraszamy do wspólnego spotkania, zabawy i rozmowy. Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich obecnych – bez względu na wiek – oraz specjalistów chętnych do udzielenia wszelkich informacji i porad – od strażaków, przez policjantów, po pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To jest wiedza, która może uratować życie! – zachęca Jarosław Szeja, kierowca rajdowy.

Co w programie?

W strefie dla dzieci przygotowano rowerowe miasteczko ruchu drogowego oraz symulator jazdy skuterem. Odbędą się również prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie oraz szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowano także strefę animacji i dmuchańce. Dodatkowo będzie można przyjrzeć się wozowi bojowo-gaśniczemu oraz sprzętowi policyjnemu.

Dla starszych, w strefie bezpieczeństwa udostępniony zostanie symulator dachowania samochodu oraz zderzenia, a chętni będą mogli sprawdzić swoje zdolności wirtualnego poruszania się w alkogoglach. Nie zabraknie również strefy rajdowej, gdzie będzie można delektować się smakołykami z rajdowego bufetu. Na odwiedzających będą czekały również konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie oraz szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ramowy program:

  • godzina 11.00 - rozpoczęcie imprezy
  • godzina 14.00 - rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród
  • godzina 15.00 - Minidisco dla dzieci
  • godzina 16.00 - zakończenie imprezy

Cztery pikniki w marcu

Pierwszy z tegorocznego cyklu pikników edukacyjno-rozrywkowych zagości już 16 marca na parkingu przed lodowiskiem Jantor. Następnie 17 marca w parku Kościuszki, 23 marca przy SP 59 na os. Tysiąclecia, a na koniec 24 marca w Katowickim Parku Leśnym w Dolinie Trzech Stawów. Wszelkie atrakcje i zabawy będą się odbywały w godz. 11.00-16.00. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu: Pikniki z Bebokiem.

W ubiegłym roku pikniki odbyły się w Śródmieściu, Dolinie Trzech Stawów, Piotrowicach-Ochojcu, Parku Zadole, Szopienicach-Burowcu oraz Wełnowcu-Józefowcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również