Wiadomości z Katowic

Startuje ogólnopolski konkurs "Sadzimy Tlen"!

  • Dodano: 2020-10-19 11:00

Fundacja ekologiczna ARKA w ramach programu Zielona Ręka inauguruje ogólnopolski konkurs "Sadzimy Tlen". 

Dbasz o planetę i starasz się pozytywnie wpływać na środowisko, sadząc drzewa?

Świetnie się składa, ponieważ Fundacja ekologiczna ARKA organizuje konkurs, w którym możesz wygrać jeden z 10 bonów o wartości 100 zł do wykorzystania w sieci EMPIK.

Co trzeba zrobić?

  • Wejdź na stronę www.sadzimytlen.pl i zgłoś drzewo lub drzewa, które zasadziłeś w tym roku.
  • W formularzu napisz kilka słów o swojej akcji i dodaj zdjęcie.

Osoby, które - zdaniem organizatorów - dodadzą 10 najciekawszych relacji, zostaną nagrodzone. Zgłoszenia można dodawać do końca października.

Regulamin: bit.ly/konkurs-sadzimy-tlen

Celem akcji jest promocja sadzenia drzew jako jednego z najbardziej konkretnych działań proekologicznych, które możemy prowadzić dla łagodzenia zmian klimatycznych.

Sadzenie drzew ma także istotne znaczenie antysmogowe w miastach. Ostatnie badania fińskich naukowców dowodzą, iż każdego roku jedno dorosłe drzewo pochłania rocznie 6-7 kg dwutlenku węgla. Łącznie lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen wszystkich ludzi i zwierząt, produkując go rocznie około 26 mld ton. 

8 TON każdego roku

Każdy z nas rocznie emituje 8 ton CO2. Bądź odpowiedzialny za los Ziemi oraz Twoich dzieci i wnuków. Wpłać darowiznę i pomóż sadzić drzewa. Jeżeli w tym roku posadziłeś swoje drzewa to dopisz je na SadzimyTlen.pl 

W ramach akcji zamierzamy promować akcję sadzenie drzew, nakłaniać mieszkańców do zakładania ogrodów przyjaznych dla ludzi, zwierząt i środowiska  oraz prowadzić szeroką akcję edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach. – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Fundacja ARKA drzewa sadzi od początku swojej działalności 

Zachęcają do tego także uczestników swoich akcji edukacyjnych np. Drzewko za surowce, podczas której od 2005 roku  otrzymują oni  sadzonki drzew za przyniesione surowce wtórne. Sadzili drzewa w akcji Dzień Dobrych Uczynków, w projektach Beskidzka Arka czy Zielony Kontener. A ostatnio rośnie nowy, rowerowy las. Po podliczeniu to ponad 100 tysięcy posadzonych drzew.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym już uczestniczy ponad 500 tysięcy osób.

Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań 

W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie www.zielonareka.pl. Szkoły nadal mogą zgłaszać się po bezpłatne materiały do akcji Łapmy wodę na stronie www.zielonareka.pl 

Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała, Urząd Miasta Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Startuje ogólnopolski konkurs "Sadzimy Tlen"!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.