Wiadomości z Katowic

Strefa "Tempo 30" w Katowicach. Policjanci przeprowadzili pomiary prędkości!

  • Dodano: 2023-09-29 12:15

Katowiccy policjanci przeprowadzili kolejną odsłonę działań w strefie „Tempo 30”, czyli w obszarze miasta, gdzie na drogach dopuszczalna prędkość jest ograniczona do 30 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze dokonywali pomiarów prędkości oraz przypominali kierującym o obowiązku dostosowania prędkości pojazdu do wyznaczonej strefy w centrum Katowic.

"Tempo 30" w Katowicach

Strefa dopuszczalnej prędkości "Tempo 30" nie stanowi już nowości w Katowicach. Przeprowadzane przez policjantów akcje profilaktyczno - edukacyjne, stanowią przypomnienie o stosowaniu się do ograniczenia prędkości w centrum miasta. Tym razem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach i przedstawiciela Urzędu Miasta w Katowicach w ramach Tygodnia Mobilności i „Dnia bez samochodu” można było spotkać na ul. Szeligiewicza i Wita Stwosza. Policjanci podczas kontroli przypominali kierującym samochodami, aby zdjęli nogę z gazu. Kierowcy otrzymali lizaki z hasłem ”Zwolnij! Tempo 30”, które ma im przypominać o ograniczeniach prędkości oraz wysokości grzywien w przypadku ich przekroczenia.

Przypominamy, iż strefa uspokojonego ruchu oznacza większe bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych, poprawę płynności ruchu w centrum miasta, zmniejszenie stężenia spalin, redukcję zużycia paliwa oraz obniżenie poziomu hałasu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również