Wiadomości z Katowic

Świadkowie Jehowy w Katowicach wznawiają publiczną działalność

 • Dodano: 2022-06-28 14:00

Świadkowie Jehowy w czerwcu wznowili publiczną działalność. Na ulicach Katowic znów można zobaczyć przedstawicieli zgromadzenia przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami.

Świadkowie Jehowy powracają do publicznej formy działalności

Świadkowie Jehowy z Katowic ponownie planują stanąć z wózkiem w turystycznym centrum miasta. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów.

- Minęło ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa, zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej.  Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - Z prawdziwą radością wracamy do publicznej działalności przy wózkach z literaturą. Jesteśmy jednak świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy jeszcze działalności od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przeniosła się także do mniejszych miejscowości. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Muszyńska Alina

  Swiadkowie Jehowy to bardzo moralny, porządni ludzi , w przeciwieństwie od katolików . Swoje życie i działalność opierają na Bibli , którą oklacnie znają i, bo ją codziennie studiują. Nie oceniajcie kogoś opierając się jedhnie na plotkach , bez poznania faktów

 • Magda

  Ze Świadkami Jehowy jako sympatyk jestem związana 30 lat nikt mną nie manipulował i nie manipuluje zawsze decyzja należała do nie. Po 30 latach obserwacji uznałam, że dzięki ich naukom można zmienić się tylko na lepsze i być dobrym człowiekiem i dlatego postanowiłam związać się z tą organizacją religijną oficjalnie,

 • Koty lubię,ale inne

  Niedawno wraz z przyjaciółmi wspominaliśmy tych Ludzi,stojących 12 godzin,w upale,śniegu,deszczu...Być może Ich wiara jest mocna,silna,posiada wiele wartości,mnie nie przekonali i nie przekonają.Dobrze że stoją w jednym miejscu,że już nie odwiedzają mieszkań.Było to irytujące,jednak i wtedy i teraz jest mi Ich żal.Spotyka ich tz hejt,zamykanie z trzaskiem drzwi,miauczenie,wyzywanie.Po co,skoro nie chcesz słuchać,wpuszczać,nie komentuj,podziękuj zamknij drzwi.Nie interesuje mnie jakie maja przekonania,z którymi się na pewno nie zgadzam/transfuzje,szok,że nie chcą ratować życia/jednak każdy ma prawo do własnego życia i wyborów,wiary też.

 • Takitam

  Nie stoją po 12 tylko po godzinie i się zmieniają:)

 • Monika S.

  Bardzo szkoda, bo jak uwolnili nas od swojej obecności na ulicach było wreszcie spokojnie. Potężna manipulacja. Tak naprawdę do korporacja biznesowa, która dorabia się na swoich wyznawcach. Powinna być zakazana. Doprowadza do zaburzeń emocjonalnych i psychicznych swoich wyznawców. U ukrywa pedofilów.

 • sack

  jest to bardzo niebezpieczne sekta trzeba to bardzo głośno i wyraźnie mówić, należy przestrzegać przed tego typu organizacjami są bardzo groźne dla ludzi ponieważ manipulują i uzależniają od siebie psychicznie poprzez różne mechanizmy psycho manipulacyjne

 • Mc hrabia

  No chyba ciebie wyprali mozg na fc abo tiktoku to wyznanie z duzymi wartosciami moralnymi i fizycznymi a glupot to ty nie wypisuj

 • Teresa 56

  Nie mam nic naprzeciwko zadnej religii, kazdy wierzy w co chce, ale ja niestety mialam niefajne przejscia z osobami z tej religii a jednej sytuacji nie zapomne nigdy, pewna gleboko wierzaca i jak twierdzila na kazdym kroku praktykujaca wlascicielka budynku w Bedzinie naprzwciw dworca wynajela mieszkanie i mimo ze lokatorzy wyprowadzili sie juz dawno, nigdy nie zwrocila im odstepnego mimo ze tak bylo w umowie. Dlatego lepiej zeby mi nigdy wiecej nie weszli w droge. Jak na tak zabitych wierzacych to jest kiepskie.

 • Renia

  Co za głupoty z palca wyssane. Sekta... Dobre sobie

 • Jola

  Prawda chodzą po domach i zakłucają spokój, na dodatek kłamią i zniekształcenia caja Pismo Święte.

 • Margot

  A jednak sekta!!! W mojej rodzinie zrobiła tyle złego. Wszystko rozwalili. Już nigdy nie będzie jak kiedyś. Rodzina się rozpadła. Każdy,kto mówi,że jest inaczej,kłamie,albo nie przyjrzał się w co wdepnął.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.