Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Tysiąc odblasków trafiło w ręce mieszkańców Katowic

  • Dodano: 2019-02-13 09:15

Kolejny już raz tysiąc odblasków trafiło w ręce mieszkańców Katowic a to za sprawą funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach oraz Straży Miejskiej w Katowicach.

Akcja pod tytułem "Błyśnij dla życia" tym razem zorganizowana została na katowickim Rynku


St. sierż. Łukasz Oślizło wspólnie z partnerami programu „Profilaktyczny głos drogowy”, przeprowadził już po raz czwarty tej zimy, działania profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści w bezpośrednim kontakcie ze zmotoryzowanymi uczestnikami ruchu drogowego mają nikłe szanse na przeżycie. Oprócz wyposażenia pieszych w elementy odblaskowe, funkcjonariusze przypominali jak ważne może się okazać noszenie elementów odblaskowych dla naszego bezpieczeństwa. Działania te cieszą się wielkim zainteresowaniem obywateli, którzy nie kryli  swojego zadowolenia z faktu, iż funkcjonariusze aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców wręczają im elementy odblaskowe. Warto uświadamiać pieszych, że noszenie odblasków pozwoli szybciej dostrzec ich przez kierowców.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa na drogach, apelujemy do wszystkich pieszych aby po zmroku, dbając o własne bezpieczeństwo nosili w miejscach widocznych odblaski. Każdy odblask to szansa dla kierowcy na wcześniejsze zauważenie innego uczestnika ruchu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.