Wiadomości z Katowic

Uciekał przed policyjnym radiowozem, bo był pijany. Rozbił samochód o budynek

  • Dodano: 2020-07-13 10:00

Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna w wyniku brawurowej jazdy zakończył swoja ucieczkę rozbijając samochód o budynek

Na szczęście nikt w wyniku jego nieodpowiedzialnego zachowanie nie ucierpiał. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wywiadowcy z oddziału prewencji bardzo często wspomagają w służbie katowickich policjantów i czuwają wspólnie nad bezpieczeństwem mieszkańców stolicy Śląska. Wielokrotnie już opisywaliśmy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zdarzenia, gdzie to właśnie nieumundurowani policjanci z oddziału prewencji przy ul. Koszarowej zatrzymywali sprawców przestępstw. Tak było i tym razem. Kiedy w tym tygodniu patrolowali katowickie ulice, zauważyli na Armii Krajowej dziwnie poruszający się samochód.

Policjanci postanowili samochód zatrzymać do kontroli drogowej

Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący seatem nie reagował na polecenia policjantów, zwiększył prędkość i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Jego rajd zakończył się bardzo szybko, gdyż nie zapanował nad pojazdem i uderzył w budynek. 26-letni kierujący został natychmiast zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Na miejsce zostały wezwane również karetki pogotowia, gdyż mężczyzna podróżował z dwoma osobami. Na szczęście po badaniach okazało się, że w wyniku zdarzenia nic nikomu poważnego się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Badanie trzeźwości wskazało, że miał 1,34 promila alkoholu w organizmie

Teraz odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale przede wszystkim za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.