Wiadomości z Katowic

Uroczysty apel z okazji Obchodów Dnia Strażaka [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-05-24 09:30

W czwartek 19 maja na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odbył się Uroczysty Apel z okazji Obchodów Dnia Strażaka. Meldunek złożony przez dowódcę uroczystości przyjął Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mirosław Synowiec. W uroczystości udział wzięli znamienici goście, w tym m.in. Wiceprezydent Miasta Katowice Bugumił Sobula. 

Dzień Strażaka w Katowicach

Zaproszonych gości przywitał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach st. bryg. Arkadiusz Korzeniewski. W trakcie swojego przemówienia komendant odniósł się do rosnącej z roku na rok liczby interwencji oraz działań związanych z niesieniem pomocy uchodźcom z Ukrainy. Podkreślił także rolę i wsparcie władz samorządowych w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa.

Głos zabrał także Wiceprezydent Miasta Katowice Bogumił Sobula, który w trakcie przemowy złożył życzenia wszystkim strażakom i pogratulował awansów, nagród i wyróżnień, a także podziękował za trud włożony w realizację codziennych obowiązków służbowych. 

Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Synowiec również serdecznie podziękował przedstawicielom władz samorządowych za przybycie i wsparcie dla straży pożarnej oraz druhom OSP za zaangażowanie. Na koniec wystąpienia pogratulował awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom. Życzył strażakom wszystkiego dobrego oraz „wsparcia św. Floriana”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również