Wiadomości z Katowic

Uwaga! Od 16.08 rozpoczną się wykopy na katowickim rynku

  • Dodano: 2021-08-13 06:30, aktualizacja: 2021-08-13 06:34

W poniedziałek 16 sierpnia na katowickim rynku, począwszy od wylotu do ul. św. Jana rozpoczną się prace zlecone przez TAURON Ciepło Sp. z o.o., związane z inwestycją publiczną utworzenia osiedlowej sieci ciepłowniczej w ścisłym śródmieściu.

Roboty w tym miejscu potrwają około miesiąca

Wykonawca nie przewiduje znaczących utrudnień dla pieszych, z ruchu będą jedynie wyłączane pasy płyt placu Kwiatowego, w związku z czym czasowo mogą pojawiać się obejścia wokół wykopów. Ruch tramwajowy i samochodowy będzie odbywał się bez zmian, gdyż w obrębie ulicy św. Jana prace będą wykonywane metodą bezwykopową.

Realizowana inwestycja przyczyni się do dalszego ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza w Katowicach, gdyż pozwoli na podłączenie starych budynków do sieci ciepłowniczej.

W związku z prowadzonymi pracami od 12 sierpnia nastąpi częściowe wyłączenie z użytkowania stacji roweru miejskiego zlokalizowanej przy placu Kwiatowym (stacja nr 5867), a od dnia 13 sierpnia nastąpi tymczasowe przeniesienie stacji usytuowanej przy ul. 3 Maja 42 (stacja nr 5847) na plac Wolności. Funkcjonowanie stacji na placu Kwiatowym oraz na ul. 3 Maja zostanie przywrócone z końcem września.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • XXL

    katowice to gornicze miasto,napiszcie lepi kiedy tam niy kopali

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.