Wiadomości z Katowic

W jeden dzień trzech kierowców utraciło prawo jazdy. Dostali tez spore mandaty

  • Dodano: 2022-09-16 08:00, aktualizacja: 2022-09-16 08:14

Praktycznie codziennie policjanci katowickiej drogówki zatrzymują prawo jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Często w ciągu jednego dnia uprawnienia traci nawet kilka osób. Tylko w środę na ul. Roździeńskiego swoje prawo jazdy straciło aż 3 kierujących.

Nadmierna prędkość na drodze jest niestety wciąż jedną z głównych przyczyn najcięższych zdarzeń drogowych 

Dlatego też nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Policjanci katowickiej drogówki codziennie kontrolują prędkość nie tylko w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do jej przekraczania. Do służby angażowane są nie tylko patrole oznakowane, ale również pojazdy nieoznakowane z katowickiej grupy "Speed".

Tylko w środę 14 września podczas kontroli na ul. Roździeńskiego mundurowi ujawnili 3 przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący volkswagenem na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h jechał 111 km/h. Kierujący za przekroczenie prędkości o 61 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. i punktami karnymi. Utracił również swoje prawo jazdy. Swoje uprawnienia do kierowania pojazdami straciło również dwóch kierowców fordów, którzy na tej samej ulicy przekroczyli prędkość o 52 i 58 km/h. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami po 1,5 tys. zł. i punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się nie tylko do przepisów ruchu drogowego, ale również o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również