Wiadomości z Katowic

W Katowicach powstanie Ministerstwo Przemysłu

  • Dodano: 2023-12-11 13:30

Kandydat na premiera Donald Tusk podczas piątkowej konferencji prasowej zapowiedział powstanie Ministerstwa Przemysłu w samym sercu Śląska. Na jego czele ma stanąć profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Marzena Czarnecka.

Powstanie nowe ministerstwo?

Mimo że obecnie stanowisko premiera pełni Mateusz Morawiecki, głośno mówi się o tym, że ze względu na posiadaną przez opozycję większość parlamentarną, jego rząd nie uzyska wotum zaufania. Kandydat na premiera z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy, Donald Tusk, pewny, że już niebawem obejmie stanowisko premiera po Mateuszu Morawieckim, zapowiedział już powstanie nowego resortu. O powołaniu Ministerstwa Przemysłu wspomniał podczas piątkowej konferencji prasowej. Co ciekawe, byłoby to pierwsze ministerstwo zlokalizowane poza Warszawą.

- To było moje zobowiązanie, nasze zobowiązanie i zostanie wypełnione – zapewniał Donald Tusk. 

Dodaje, że zależy mu na tym, aby resort skoncentrował się na problemach związanych z kopalniami, górnictwem i transformacją Śląska.

Kto na czele?

Ministrem Przemysłu ma zostać Marzena Czarnecka, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, nieznana dotychczas opinii publicznej. Jest kierownikiem Katedry Transformacji Energetycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym i ma na swoim koncie szereg publikacji poświęconych prawu energetycznemu oraz ochronie konsumentów. Współtworzyła program wyborczy w zakresie energetyki. Jest także radcą prawnym i przez kilka lat pracowała jako prawnik Grupy Tauron.

Donald Tusk zapewnia, że Marzena Czarnecka jest gotowa do objęcia proponowanego jej stanowiska.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również