Wiadomości z Katowic

W Katowicach powstanie niezwykła wystawa z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu

  • Dodano: 2019-07-18 10:00, aktualizacja: 2019-07-18 11:10

Już jutro w Katowicach będzie można oglądać niezwykłą wystawę, upamiętniająca lądowanie człowieka na księżycu. Wśród eksponatów znajdą się między innymi modele pojazdów kosmicznych i urządzeń związanych z wyprawą na srebrny glob, a także zdjęcia, książki, a nawet autografy pierwszych kosmonautów.

Wystawa pod nazwą "Wyścig na Księżyc" zorganizowana przez Bibliotekę Śląską oraz Planetarium Śląskie upamiętni tę wydawałoby się szaloną, ale zakończoną sukcesem misję. Aby zrozumieć, jak wielki to był wyczyn, wystarczy uświadomić sobie, że jedno wyszukiwanie w wyszukiwarce Google pochłania dzisiaj więcej mocy obliczeniowej niż cały program Apollo!

Na wystawie znajdą się zdjęcia i autografy nie tylko postaci związanych z zakończonym sukcesem programem Apollo, ale również z programami Mercury i Gemini oraz radzieckim Interkosmos, w którym brał udział także nasz rodak, Mirosław Hermaszewski.

Oprócz wystawy biblioteka chce zaprezentować najciekawsze publikacje związane z lądowaniem na Księżycu.

21 lipca o godz. 2:56 uniwersalnego czasu Neil Armstrong zszedł po drabince lądownika i jako pierwszy człowiek postawił stopę na srebrnym globie. Wtedy też w transmisji usłyszeliśmy pamiętne słowa: "to mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości." W niedzielę przypadnie dokładnie 50. rocznica tego wydarzenia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.