Wiadomości z Katowic

W Katowicach powstanie nowe osiedle. ATAL SKY+ stanie przy pętli Słonecznej

  • Dodano: 2021-08-06 10:00

Firma ATAL w końcu zdradziła, co powstanie w pobliżu pętli Słonecznej w Katowicach. Rozpoczęto budowę osiedla ATAL SKY+, składającego się z 6 budynków. Najwyższy z nich będzie miał aż 121 metrów.

Zagadka rozwiązana

Przy pętli Słonecznej już od jakiegoś czasu trwały prace przygotowawcze pod budowę, jednak firma ATAL nie chciała wcześniej zdradzać, co takiego powstanie na tym terenie. Teraz już wiadomo, że na rogu alei Korfantego i ulicy Grabowej powstanie 6 wielofunkcyjnych budynków, tworzących kompleks ATAL SKY+.

Nowe osiedle

Kompleks będzie składał się z 6 wielofunkcyjnych budynków; powstaną w nich mieszkania, lokale handlowo- usługowe oraz apartamenty inwestycyjne. Na przestrzeni między budynkami stworzone zostaną także strefy rekreacyjne i plac zabaw dla najmłodszych. Cały kompleks zajmie obszar ponad 62 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W pierwszym etapie inwestycji wybudowane zostaną trzy 15-piętrowe budynki – na sprzedaż trafiło już 316 apartamentów, które zostaną w nich ulokowane. Mieszkania będą miały powierzchnię od 33 do 122 metrów kwadratowych. Parter wszystkich budynków zostanie zagospodarowany na lokale handlowo- usługowe oraz gastronomiczne. Powstaną także komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe, aby przyszli mieszkańcy mieli wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Mamy również dobrą wiadomość dla posiadaczy samochodów – plany przewidują stworzenie dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego, z 333 miejscami parkingowymi. Pierwsza część projektu zostanie oddana do użytku w II kwartale 2024 roku.

ATAL SKY

Najwyższy budynek Katowic

W II etapie inwestycji powstanie wysokościowiec o 35 kondygnacjach, który będzie sięgał aż 121 metrów. Będzie to najwyższy budynek mieszkaniowy w województwie śląskim – dach wysokościowca sięgnie 409,01 metrów n.p.m. W jego sąsiedztwie powstaną dwa kolejne 15-piętrowe budynki, w których, oprócz zwykłych mieszkań, stworzone zostaną także pokoje hotelowe. Mieszkania będą posiadały system smart home, który pozwoli lokatorom na zarządzanie m.in. natężeniem światła oraz temperaturą. Całe osiedle będzie objęte monitoringiem. Ceny mieszkań wahają się od 6220 do 9700 złotych za m2.

W Katowicach powstanie nowe osiedle. ATAL SKY+ stanie przy pętli Słonecznej

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.