Wiadomości z Katowic

W Szopienicach działa wyjątkowa... Kotłownia

  • Dodano: 2019-01-10 09:00

Ta część Katowic czekała na takie miejsce, bo choć dzieje się tam coraz więcej, podobnych inicjatyw w dalszym ciągu brakuje. Powstało Centrum Animacji Młodzieżowej.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Mocni Razem odpowiedzialne m.in. za PAL w Zawodziu. Mieliśmy okazję obserwować jeden pokazów, a ostatnio byliśmy na Zawodziańskim Biegu Mikołajkowym (artykuły i zdjęcia podpięliśmy poniżej). Teraz przyglądamy się działaniom realizowanym w Szopienicach, ponieważ powstanie świetlicy zapowiadano już kilka lat temu, teraz udało się słowa dotrzymać i projekt ma ruszyć z kopyta. Mocno mu kibicujemy!

Jest! Spełnia się jedno z naszych marzeń!


Każdy z nas, przechodząc przez życie szuka swojego miejsca na świecie. Miejsca, w którym będziemy mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Miejsca, w którym ktoś bezinteresownie udzieli nam pomocy, miejsca do spotkań z przyjaciółmi”, tak w 2013 roku pisała Aga wtedy nasza wolontariuszka.


5 lat temu złożyliśmy obietnicę młodzieży z Szopienic, że takie miejsce powstanie.
Teraz możemy już powiedzieć JEST W SZOPIENICACH TAKIE MIEJSCE!


Od stycznia zaczynamy realizować projekt Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia, w wyremontowanej starej kotłowni, w dawnym budynku Gimnazjum nr 13 ( aktualnie SP nr 44).


Marzenia nie spełniają się same, wymagają wytrwałości, uporu i ciężkiej pracy. Wiele osób zaangażowanych było w realizację tego projektu.


Wielkie podziękowania dla Katowice - oficjalny profil miasta, MOPS Katowice, i dla Pana Krzysztofa Nowosielskiego wicedyrektora Szkoła Podstawowa Nr 44 -budynek dawnego Gim13.


Pamiętamy też o Was naszych byłych już wolontariuszach. Wspólnie robiliśmy porządki, happening „Wywołujemy ducha kotłowni”, zbieraliśmy podpisy, organizowaliśmy warsztaty z architektami-było WARTO!
[...]


Kolejne marzenie- wspólne spotkanie na oficjalnym otwarciu KOTŁOWNI!
Projekt Centrum Animacji Młodzieżowej jest dofinansowany ze środków unijnych i realizowany w partnerstwie z Miastem Katowice reprezentowanym przez MOPS Katowice. - czytamy na profilu facebook'owym stowarzyszenia.

W Kotłowni odbywać się będą spotkania, warsztaty, zajęcia animacyjne dla dzieci i młodzieży. Dołączyć do działań, wesprzeć organizację może każdy chętny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również