Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

W Szopienicach działa wyjątkowa... Kotłownia

  • Dodano: 2019-01-10 09:00

Ta część Katowic czekała na takie miejsce, bo choć dzieje się tam coraz więcej, podobnych inicjatyw w dalszym ciągu brakuje. Powstało Centrum Animacji Młodzieżowej.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Mocni Razem odpowiedzialne m.in. za PAL w Zawodziu. Mieliśmy okazję obserwować jeden pokazów, a ostatnio byliśmy na Zawodziańskim Biegu Mikołajkowym (artykuły i zdjęcia podpięliśmy poniżej). Teraz przyglądamy się działaniom realizowanym w Szopienicach, ponieważ powstanie świetlicy zapowiadano już kilka lat temu, teraz udało się słowa dotrzymać i projekt ma ruszyć z kopyta. Mocno mu kibicujemy!

Jest! Spełnia się jedno z naszych marzeń!


Każdy z nas, przechodząc przez życie szuka swojego miejsca na świecie. Miejsca, w którym będziemy mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Miejsca, w którym ktoś bezinteresownie udzieli nam pomocy, miejsca do spotkań z przyjaciółmi”, tak w 2013 roku pisała Aga wtedy nasza wolontariuszka.


5 lat temu złożyliśmy obietnicę młodzieży z Szopienic, że takie miejsce powstanie.
Teraz możemy już powiedzieć JEST W SZOPIENICACH TAKIE MIEJSCE!


Od stycznia zaczynamy realizować projekt Centrum Animacji Młodzieżowej Kotłownia, w wyremontowanej starej kotłowni, w dawnym budynku Gimnazjum nr 13 ( aktualnie SP nr 44).


Marzenia nie spełniają się same, wymagają wytrwałości, uporu i ciężkiej pracy. Wiele osób zaangażowanych było w realizację tego projektu.


Wielkie podziękowania dla Katowice - oficjalny profil miasta, MOPS Katowice, i dla Pana Krzysztofa Nowosielskiego wicedyrektora Szkoła Podstawowa Nr 44 -budynek dawnego Gim13.


Pamiętamy też o Was naszych byłych już wolontariuszach. Wspólnie robiliśmy porządki, happening „Wywołujemy ducha kotłowni”, zbieraliśmy podpisy, organizowaliśmy warsztaty z architektami-było WARTO!
[...]


Kolejne marzenie- wspólne spotkanie na oficjalnym otwarciu KOTŁOWNI!
Projekt Centrum Animacji Młodzieżowej jest dofinansowany ze środków unijnych i realizowany w partnerstwie z Miastem Katowice reprezentowanym przez MOPS Katowice. - czytamy na profilu facebook'owym stowarzyszenia.

W Kotłowni odbywać się będą spotkania, warsztaty, zajęcia animacyjne dla dzieci i młodzieży. Dołączyć do działań, wesprzeć organizację może każdy chętny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.