Wiadomości z Katowic

Weź udział w 6. edycji biegu "Zdążyć przed Rakiem"!

  • Dodano: 2020-10-19 17:00

Urząd Miasta Katowice zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Zdążyć Przed Rakiem”.

Akcja ma uświadomić kobietom znaczenie profilaktyki dla zapobiegania chorobom nowotworowym piersi oraz zachęcić panie do regularnych badań.

Partnerem medycznym wydarzenia jest Grupa Medyczna Tommed

W związku z dynamicznie rozwijająca się sytuacją związaną z pandemią koronawirusa w Polsce, Fundacja "Zdążyć Przed Rakiem" w tym roku podjęła decyzję o zmianie formuły biegu z formy stacjonarnej w Parku Zadole w Katowicach, na bieg wirtualny z wydłużonym czasem, w którym biegacze mogą pokonywać dystans w swoim tempie i w dowolnie wybranym miejscu na Świecie.

Akcja „ZDĄŻYĆ PRZED RAKIEM” trwa do 26 października br. Do zapisów w biegu zostaną zaproszeni biegacze, osoby niepełnosprawne, osoby uprawiające Nordic Walking, jak również spacerowicze.

Link do zapisów:

https://www.zmierzymyczas.pl/1148/akcja-zdazyc-przed-rakiem.html?start=200

Link do wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1094326274238403/1275044959499866/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1601038442164601

Dla najliczniejszej grupy przewidziany jest puchar

Forma zapisów i promocji biegu pozostanie niezmieniona, z tym wyjątkiem, że po przebyciu przez uczestnika dystansu 5 km w dowolnym czasie i miejscu, uczestnik deklaruje ukończenie biegu na stronie internetowej zmierzymyczas.pl. Każdy uczestnik, który zadeklaruje ukończenie biegu otrzyma pamiątkowy medal, który otrzyma w formie wysyłkowej razem z podziękowaniem. Miasto pragnie wpisać nasze wydarzenie w aktualnie panujące warunki, dostosować się do nich, nie rezygnując jednocześnie z krzewienia profilaktyki chorób nowotworowych piersi poprzez sport.

  • Organizator: Fundacja Zdążyć Przed Rakiem
  • Współorganizatorzy: Centrum Medyczne Tommed, Miasto Katowice, Radny Miasta Katowice Krzysztof Pieczyński, Katowice Miasto Ogrodów
  • Patronat honorowy: Bieg pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy
  • Patronat medialny: TVP3 Katowice

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.