Wiadomości z Katowic

Wiemy, jaki sklep otworzy się w Silesii City Center zamiast zlikwidowanego Tesco!

  • Dodano: 2021-10-28 07:30, aktualizacja: 2021-10-28 08:12

Sieć sklepów Tesco już niemal zupełnie zniknęła z Polski – ponad 300 sklepów przejął właściciel sklepów Netto. Okazuje się jednak, że w katowickiej Silesii nie powstanie Netto, a... Kaufland! Na kiedy zaplanowano otwarcie?

Tesco znika z Polski

Już w 2020 roku pojawiła się informacja, że sieć sklepów Tesco wycofuje się z Polski, aby inwestować w krajach, w których cieszy się dużo większą popularnością, np. w Czechach czy na Węgrzech. Wiosną tego roku UOKIK upowszechniło informację, że Salling Group, właściciel sklepów Netto, wykupił większość istniejących sklepów Tesco. W ich miejsce już wkrótce otworzą się zupełnie nowe sklepy Netto. Silesia City Center jest jednym z niewielu wyjątków, gdzie zamiast Tesco nie pojawi się Netto, lecz inny, znany w Polsce supermarket.

Co zamiast Tesco?

Osoby robiące zakupy w Silesii już od dłuższego czasu zastanawiały się, jaki sklep powstanie w miejscu dawnego Tesco. Zarządca centrum handlowego opublikował na profilu facebookowym Silesii, że w miejscu byłego Tesco otworzy się sklep popularnej w Polsce sieci Kaufland. Będzie to drugi sklep tej sieci na terenie Katowic.

Kiedy otwarcie?

Najbardziej wyczekiwaną przez zakupowiczów informacją jest to, kiedy nowy Kaufland otworzy się dla kupujących. Wcześniej podano wyłącznie, że otwarcie nastąpi jesienią tego roku. Teraz w końcu doczekaliśmy się bardziej konkretnych informacji – kupujący będą mogli odwiedzić nowo powstały supermarket już w najbliższy czwartek, 4 listopada!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.