Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Włamał się na parafię, przeżegnał i ukradł figurkę Jezusa

  • Dodano: 2018-07-17 13:00, aktualizacja: 2018-07-18 09:39

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach poszukują mężczyzny, który włamał się do pomieszczeń parafii i ukradł z salki katechetycznej figurkę Jezusa, a z kaplicy 2 świece.

Do kradzieży doszło 7 lipca przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach. Mężczyzna ok. 5:30 rano wszedł do kaplicy i zaczął rozglądać się po pomieszczeniu. Jego zachowanie było o tyle nietypowe, że po wejściu do kapliczki złodziej się przeżegnał. Po chwili wyszedł i wrócił z reklamówką. Z kaplicy zabrał dwie świece, które wcześniej oglądał. Jak podaje policja, mężczyzna ukradł jeszcze figurkę Jezusa z salki katechetycznej, do której włamał się przez okno. Monitoring w kapliczce uchwycił moment kradzieży. Łup wart jest 700 zł.

Policja bezskutecznie od tygodnia próbuje odnaleźć sprawcę, jednak bezskutecznie. Dlatego też, zdecydowano opublikować nagranie z kamery. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę na nagraniu, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic pod numerami tel. 32 200 2555, 32 200 2489 lub 112. Informacje można również przesłać na adres ppm@katowice.ka.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.


Źródło: Sylwia Szafranek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.