Wiadomości z Katowic

Wolne miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy

  • Dodano: 2021-08-04 07:45, aktualizacja: 2021-08-04 07:59

W Katowicach przy ul. Gliwickiej 74A działa Środowiskowy Dom Samopomocy, który przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, będących mieszkańcami Katowic.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką wsparcia dziennego, gdzie osoby mogą przebywać od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie.

Środowiskowy Dom Samopomocy świadczy między innymi następujące usługi: trening funkcjonowania w codziennym życiu, trening umiejętności spędzania wolnego czasu, poradnictwo psychologiczne, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, pomoc w dostępie do niezbędnych świadczeń zdrowotnych, terapia ruchowa.

W chwili obecnej Środowiskowy Dom Samopomocy dysponuje wolnymi miejscami

W celu uzyskania bliższych informacji, a także załatwienia formalności należy zgłosić się w Terenowym Punkcie Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach właściwym dla swojego miejsca zamieszkania.

Wykaz wszystkich tego rodzaju placówek wraz z adresami i numerami telefonów zamieszczony jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: www.mops.katowice.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.