Wiadomości z Katowic

Wygraj wyjazd do Doliny Krzemowej

  • Dodano: 2015-07-08 10:15

Śląski akcelerator biznesu i startupów Business Link Katowice szuka trzech firm, które powalczą o wyjazd na trzytygodniowy program akceleracyjny w Dolinie Krzemowej (USA) o wartości 10 000 $.


Pierwsze urodziny Business Link uświetni Business Mixer (30.07.2015r.) - platforma wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych dla młodych i aspirujących przedsiębiorców. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs,  którego główną wygraną jest wyjazd do Doliny Krzemowej


- Szukamy śląskich przedsiębiorców, którzy działają już na rynku, a ich pomysły są wdrażane w życie. Najbardziej zależy nam na branży IT, ICT i projektach opartych o internet, ale jesteśmy otwarci na wszystkie firmy, które działają lokalnie i myślą globalnie - mówi Janusz Dramski, manager Business Link Katowice.


By wziąć udział w konkursie Silesian StartUp Ready To Go! należy zgłosić swoją firmę na adres www.ready-to-go.evenea.pl do 19 lipca 2015 roku. Spośród  zgłoszonych projektów wybierzemy 3 - 5, które będą rywalizować na najbliższym Busieness Mixerze 30 lipca w katowickim oddziale Business Link przed jurorami i zebraną śląską społecznością startupową i członkami Business Link Poland. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w postaci trzytygodniowego programu akceleracyjnego w Dolinie Krzemowej, czyli zagłębiu światowych startupów i branż IT oraz ICT.


Głównym założeniem konkursu jest poznanie specyfiki amerykańskiego modelu biznesowego i marketingu globalnego. Pomoże to określić przedsiębiorcom swój rynek docelowy i wkroczyć na rynek globalny.


- Każdy innowacyjny przedsiębiorca powinien spędzić chociaż kilka tygodni w San Francisco czy Palo Alto. Taki pobyt otwiera oczy i pozwala nabrać większej wiary w to co robimy - mówi Dawid Pacha, współzałożyciel i prezes Real Deal Sp. z o.o. z Business Link Katowice. - Wyjazd pozwolił nam zebrać sporo cennego feedbacku do naszego produktu, który już wykorzystaliśmy w pracy nad naszym narzędziem oraz do zmian w modelu biznesowym Realdeala. Poznaliśmy też kilku partnerów i nawiązaliśmy wiele koleżeńskich relacji - dodaje Andrzej Marek, współzałożyciel startupa Realdeal.
Koszty wyjazdu pokrywa w całości Business Link. Wyjazd do Doliny Krzemowej planowany jest jesienią 2015 roku.
Więcej informacji na www.facebook.com/BLKatowice
 Business Link Katowice to wyjątkowe miejsce, w którym w jednej przestrzeni spotykają się młodzi przedsiębiorcy, pomysłodawcy wizji startupowych, topowi inwestorzy i najlepsi szkoleniowcy. Każdy jest na innym etapie, ale idąc razem w tym samym kierunku tworzymy unikalną społeczność, dzięki której każdy skuteczniej realizuje swoje cele. Business Link zrzesza 600 przedsiębiorców - w Katowicach, po 12 miesiącach działalności jest ich 43. Siedziby Business Link działają w 10 największych  miastach biznesowych w Polsce (Katowice, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań Wrocław, Toruń, Szczecin, Lublin, Łódź) w skład wchodzą również przedstawicielstwa zagraniczne (USA, Chiny, Wielka Brytania).

www.facebook.com/BLKatowice
www.katowice.blpoland.com
www.blpoland.com


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również