Wiadomości z Katowic

Wypadek z udziałem radiowozu na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej i Stęślickiego

  • Dodano: 2022-01-10 06:00, aktualizacja: 2022-01-10 06:12

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej i Stęślickiego z udziałem oznakowanego radiowozu i samochodu marki BMW.

W zdarzeniu brał udział również pieszy, który został uderzony znakiem drogowym. Cztery osoby w tym dwóch policjantów, zostało przewiezione na badania do szpitala.

Czynności procesowe wykonano pod nadzorem prokuratora

Do zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek po godz. 10.00 na skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej i Stęślickiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że oznakowany radiowóz na sygnałach uprzywilejowania uderzył w samochód osobowy marki BMW, który przewrócił znak drogowy. W zdarzeniu brał udział również 70-letni pieszy, który czekając przy przejściu dla pieszych, został uderzony znakiem drogowym. 4 osoby, w tym 2 policjantów, zostało przewiezionych na badania do szpitala. Pieszy, który został uderzony znakiem drogowym, po badaniach bez urazów został zwolniony do domu. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowało grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności procesowe. Na czas trwania obsługi zdarzenia skrzyżowanie było zamknięte, a policjanci wytyczyli objazdy. Policyjny radiowóz, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym, jechał na ulicę Katowicką, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony 28-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia doznał urazu ręki i nogi. Kierująca toyotą była trzeźwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.