Wiadomości z Katowic

Wysokie mandaty za spowodowanie kolizji i przekroczenie prędkości

  • Dodano: 2022-02-07 07:00, aktualizacja: 2022-02-09 07:38

Policjanci katowickiej drogówki ukarali wysokimi mandatami karnymi kierujących, którzy złamali przepisy ustawy Prawo u ruchu drogowych.

Dwóch z nich doprowadziło do kolizji, a trzeci przekroczył prędkość aż o 92 km/h.

Policja apeluje do kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów

Mandatem w wysokości 2 tys. złotych ukarany został 31-letni kierujący BMW, który doprowadził do kolizji z pojazdem tej samej marki. Na wysokości przystanku autobusowego Brynów- Różyckiego w Katowicach sprawca zdarzenia nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz natężenia ruchu i najechał na tył pojazdu, który jechał przed nim. Nikt w zdarzeniu drogowym nie odniósł obrażeń.


Młody kierujący volkswagenem golfem, który uprawnienia do kierowania pojazdami ma dopiero od kilku tygodni, doprowadził do kolizji na ulicy Murckowskiej w Katowicach. 19-letni kierujący w wyniku nieprawidłowego wykonania manewru zmiana pasa ruchu doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Mercedes. Na szczęście nikomu w wyniku zdarzenia drogowego nic się nie stało. Kierujący samochodem osobowym za spowodowanie kolizja został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.


Tej samej wysokości mandat otrzymał kierujący samochodem osobowym, który na al. Bielskiej przekroczył dozwolona prędkość. 40-letni kierujący na ograniczeniu prędkości do 70 km/h jechał aż 162 km/h. Za przekroczenie prędkości aż o 92 km/h został również ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Policjanci katowickiej drogówki apelują do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do ograniczeń prędkości i dostosowanie jazdy do panujący warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.


Atestowane alkomaty policyjne dla służb mundurowych dostarcza firma neomaniak.pl

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Adi

    Nie długo koniec PiSu może ktoś odkręci ich pomysł z mandatami z kosmosu cennik równy z Niemcami Ludzie nie zapłacą Ci których nie stać

  • Grażynka

    Wprowadzane zamordystyczne przepisy zostają już na zawsze, a następcy chętnie z nich korzystają. Jak przyjdą młotki z opozycji to jedyne co może się zmienić, to, to że stawki będą podane w euro.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.