Wiadomości z Katowic

"Wyzwanie: parkowanie!" w Katowicach

  • Dodano: 2021-06-11 06:45, aktualizacja: 2021-06-11 06:58

Blisko 2900 interwencji, ponad 800 mandatów i 930 zgłoszeń „miszczów parkowania". Za nami pierwszy miesiąc dyscyplinowania kierowców w ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!".

Najwięcej interwencji w Śródmieściu i Koszutce

Minął miesiąc odkąd rozpoczęliśmy dyscyplinowanie kierowców. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że akcji „Wyzwanie: parkowanie!" jest potrzebna, bo wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będziemy prowadzili działania dyscyplinujące do skutku. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji i oznaczanie „miszczów parkowania" na mapie. Wierzę, że dzięki naszej akcji i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z tematem nieprawidłowego parkowania. Efekty i poprawę sytuacji odczujemy wszyscy  – mówi  Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Od początku akcji Straż Miejska przeprowadziła 2894 interwencje związane z akcją „Wyzwanie: parkowanie!", w tym:

  • 2259 interwencji – nieprawidłowe parkowanie (nałożono 694 mandaty i udzielono 533 pouczenia, pozostałe sprawy są w toku)
  • 335 interwencji – rozjeżdżanie zieleńców (nałożono 119 mandatów, pozostałe sprawy są w toku)
  • 233 – liczba założonych blokad na koła (1 odholowany samochód)
  • 8 spraw zostało skierowanych do sądu
  • 83 500 zł – zapłacone mandaty (w tym 9 500 zł za rozjeżdżone zieleńce)

Strażnicy najczęściej interweniują w Śródmieściu oraz na Koszutce.

Od 10 maja akcja „Wyzwanie: parkowanie!" prowadzona jest na terenie całych Katowic. Cały czas można też zgłaszać i oznaczać „miszczów parkowania" na specjalnej mapie, która jest dostępna na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu. Od uruchomienia mapy (4 maja 2021) katowiczanie oznaczyli 930 „miszczów parkowania". Liczba zgłoszeń w konkretnych dzielnicach pokrywa się z liczbą interwencji Straży Miejskiej – najwięcej dotyczy Śródmieścia i Koszutki.

Zakończyła się już akcja „Zielone? Nie parkuję!". Do końca maja mieszkańcy mogli zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Wkrótce przedstawimy harmonogram, listę i zakres prac związany z rewitalizacją tych miejsc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.