Wiadomości z Katowic

XVII Bieg im. sierż. Grzegorza Załogi - tym razem w wersji wirtualnej

  • Dodano: 2020-10-09 08:00, aktualizacja: 2020-10-07 00:23

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach każdego roku organizowała Mistrzostwa Polski Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, które na stałe wpisały się w Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. W bieżącym roku z uwagi na panującą pandemię i zagrożenia związane z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 nie ma możliwości organizacji Biegu w tradycyjnej formie.

Wyjątkowy bieg

W tym roku, w celu uczczenia pamięci sierż. Grzegorza Załogi, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania obowiązków służbowych, podjęto decyzję, że XVII Bieg im. sierż. Grzegorza Załogi odbędzie się w formie wirtualnej.

Ze względu na brak możliwości przeprowadzenia zawodów w jednakowych warunkach dla wszystkich uczestników w tej edycji biegu nie będzie wyłaniany zwycięzca. Bieg ma charakter wirtualny, co oznacza, że każdy uczestnik sam wyznacza sobie trasę i czas, przy uwzględnieniu terminu w którym bieg ma się odbyć, tj. 18-25 października 2020 r.  W związku z powyższym KWP w Katowicach serdecznie zaprasza reprezentacje z kierowanych przez Państwa Jednostek do udziału w mistrzostwach.

Szczegóły wydarzenia

Elektroniczne zgłoszenia do udziału w zawodach przyjmowane są w terminie do 16 października 2020 r. na stronie www.datasport.pl. Uczestnik biegu ponosi koszty opłaty startowej w wysokości 20 zł płatne podczas rejestracji, która zostanie przeznaczona na zakup medalu okolicznościowego. Dodatkowe informacje w sprawie zawodów można uzyskać w Wydziale Doboru i Szkolenia KWP w Katowicach pod numerami telefonów: resortowy 851 1761, miejski 32 200 1761.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również