Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Za nami debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ"

  • Dodano: 2019-05-27 09:45

W Katowicach odbyła się kolejna już debata społeczna. Spotkanie odbyło się w Parafii Matki Boskiej Piekarskiej przy ul. Ułańskiej 13 w Katowicach.

Tym razem policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach spotkali się z mieszkańcami osiedla Tysiąclecia. W spotkaniu wziął udział zastępca komendanta katowickiej "siódemki" podinsp Marcin Koczur.

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Katowicach przy współpracy z Radą Jednostki Pomocniczej nr 9 przeprowadzili debatę z mieszkańcami osiedla Tysiąclecia pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”.

Spotkanie z mieszkańcami miało na celu zacieśnienie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowiło okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy. Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń.

W spotkaniu wziął udział z-ca Komendanta katowickiej "siódemki" podinsp Marcin Koczur, Kierownik Rewiru Dzielnicowych asp. szt. Leszek Tokarz, dzielnicowi: asp. szt. Tomasz Sołtysiak, asp. Paweł Uryniak, sierż. szt. Andrzej Maniera, sierż. szt. Michał Jakubas oraz Małgorzata Herman z-ca przewodniczącego Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 w Katowicach.

Dzielnicowi przedstawili zdiagnozowane problemy w swoich rejonach służbowych oraz realizowane przez siebie plany priorytetowe dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Przypomnieli mieszkańcom, że posiadają przypisane do rejonu służbowego telefony służbowe oraz adresy e-mailowe. Kolejno przekazali informację jak zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i na ulicy – wskazując istotne elementy zachowania w życiu codziennym tj: w domu i na ulicy wpływające na bezpieczeństwo mieszkańców.

Następnie przystąpiono do dialogu z mieszkańcami. Uczestnicy spotkania zgłaszali problemy jakie zauważają w ich miejscu zamieszkania oraz rozmawiali o nich z policjantami dzielnicowymi odpowiedzialnymi za omawiany rejon służbowy. Wyczerpujących odpowiedzi na pytania mieszkańców udzielił również Zastępca Komendanta podinsp. Marcin Koczur.

Opisane działania oraz realizacja programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” z pewnością przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na osiedlu jak również pozytywnie kreują wizerunek Policji.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.