Wiadomości z Katowic

"Zakochana Bana" rusza na Walentynki. Wyjątkowy tramwaj w Katowicach

  • Dodano: 2024-02-14 08:15, aktualizacja: 2024-02-14 08:38

Dziś Walentynki! Jak co roku, na torach w Katowicach pojawi się wyjątkowy tramwaj – "Zakochana Bana". W niej – koncert, konkursy oraz życzenia. To będzie ciekawa opcja spędzenia święta zakochanych w romantycznym tramwaju. "Zakochana Bana" będzie dostępna od 16:00 do 18:45.

"Zakochana Bana" w Katowicach

To już 10 lat, jak po torach naszego regionu śmiga "Zakochana Bana" – specjalny tramwaj dla zakochanych, który kursuje tylko w Walentynki. W tym roku też będzie dostępny dla wszystkich! Romantyczny tramwaj będzie kursować w Katowicach między placem Wolności a pętlą Słoneczną oraz placem Wolności a Centrum Przesiadkowym Zawodzie.

Zakochanych pasażerów będzie woził, jak co roku, historyczny wagon sprzed lat. To wagon 4N o numerze bocznym 1167 wyprodukowany w 1957 roku! Tramwaj ten, co roku przyciąga do Katowic zakochanych z całej aglomeracji. I tym razem będzie to podróż pełna niespodzianek. Na pasażerów "Zakochanej Bany" czeka niejedna atrakcja, jak m.in. konkursy z nagrodami i muzyka na żywo. Oczywiście tramwaj będzie pięknie i romantycznie udekorowany.

O świetny nastrój pasażerów "Zakochanej Bany" zadba Eugeniusz „Geno” Witek jako prowadzący koncert w tramwaju. Wystąpi w nim Kasia Lorenc. Tak, to ona śpiewa hit „Jadą ludzie do roboty”. Nie tylko będzie można posłuchać utworów w jej wykonaniu, ale też złożyć bliskiej osobie życzenia.

Kiedy kursuje "Zakochana Bana"?

"Zakochana Bana 2024" kursować będzie po Katowicach w środę 14 lutego po południu, czyli w godzinach między 16:00 a 18:45. Start z zajezdni w Katowicach Zawodziu punktualnie o 16:02. Natomiast z przystanku Słoneczna Pętla pierwszy zakochany tramwaj odjedzie o 16.39. Start z placu Wolności – o 16:20, a z placu Miarki – o 16:52.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również