Wiadomości z Katowic

Zarzut zabójstwa i areszt dla kierowcy autobusu!

  • Dodano: 2021-08-01 17:30, aktualizacja: 2021-08-01 22:08

Katowiccy policjanci zatrzymali kierowcę autobusu komunikacji miejskiej, który celowo wjechał w grupę osób znajdujących się na jezdni i doprowadził do śmierci 19-letniej kobiety. Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób.

Prokuratura Rejonowa Katowice Północ wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Katowice: 19-latka potrącona przez autobus nie żyje

Katowiccy policjanci zatrzymali 31-letniego kierującego autobusem komunikacji miejskiej, który celowo wjechał w grupę osób znajdujących się na jezdni i doprowadził do śmierci 19-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w sobotę kilkanaście minut przed godziną 6.00 w rejonie ul. Mickiewicza i Stawowej. Na miejscu natychmiast pojawili się katowiccy policjanci, którzy podjęli pościg za kierującym autobusem odjeżdżającym z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazała, że mężczyzna był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującą procedurą pobrano jego krew do badań laboratoryjnych. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego, a także grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli zapisy z licznych kamer monitoringu, a także przesłuchali świadków zdarzenia. 

31-latkowi przedstawiono zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch kolejnych osób

Prokuratura Rejonowej Katowice – Północ skierowała wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Katowice. Nie żyje potrącona przez autobus 19-latka! Zarzut zabójstwa i areszt dla kierowcy


Źródło: Śląska Policja

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • Piotr

    Kondolencje dla rodziny a miasto ma jeszcze jeden argument, aby zlikwidować przystanki w tym miejscu i przenieść je np. pod Supersam !!

  • Welnowiec City

    Ogromna tragedia dla kazdej ze stron.Wine ponosi kierowca,a jednak jest mi go niesamowicie żal.Trudny zawód, pasazerow miliony,a on sam.Grupa rozpasanej młodzieży nie reagujaca na nic i na nikogo,to nie byl pierwszy przypadek,takich grup jest wiecej,zareagowac trudno,bo czlowiek w najlepszym przypadku zostanie ku..,szma.,ch... czy innym padalcem.Kierowca powinien zgasić silnik i wezwac pomoc,nerwy mu puściły i tu jego błąd. Dziewczyna lat 19,zginęła ,zostawiajac 2 dzieci,nie tylko na noc w dyskotece, ale na cale życie .Z kim byly te male dzieci kiedy jej nie bylo i z kim zostana kiedy jej nie bedzie? Tragedia dwoch rodzin,a jednak kierowcy mi rownie żal.

  • ludobójstwo

    Z pewnością w areszcie zazna mocnych wrażeń, których tak pragnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.