Wiadomości z Katowic

Zatrzymał poszukiwanego po nocnej służbie

  • Dodano: 2022-06-08 07:45, aktualizacja: 2022-06-08 07:59

Katowicki policjant, który po nocnej służbie wracał do domu, zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Obecnie przebywa już w zakładzie penitencjarnym.

28-latek był poszukiwany od wielu miesięcy

Mł. asp. Dawid Michalak na co dzień pełni służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym Komisariatu II Policji w Katowicach. Kiedy po nocnej służbie wracał do domu i pojechał na zakupy do sklepu, zauważył wśród sklepowych półek poszukiwanego od wielu miesięcy mężczyznę. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód już w 2021 roku wydał za 28-latkiem nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna jednak wiedział, że jest poszukiwany i się ukrywał. Był bardzo zaskoczony, kiedy podszedł do niego policjant w cywilnym ubraniu i go zatrzymał.

Na miejsce zostali wezwani umundurowani policjanci, którzy przejęli poszukiwanego mężczyzny. Po wykonaniu niezbędnych czynności został osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.