Wiadomości z Katowic

Zatrzymany za kradzież aut "na minuty"

  • Dodano: 2021-03-16 06:30, aktualizacja: 2021-03-16 06:39

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zatrzymali mężczyznę, który kradł samochody wypożyczone wcześniej na minuty.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty włamania i kradzieży pojazdów, kradzieży radioodtwarzaczy samochodowych i paliwa. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej z katowickiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzieże pojazdów z wypożyczali samochodów na minuty. Przestępczy proceder polegał na tym, że mężczyzna najpierw wypożyczał taki samochód, demontował urządzenie GPS, a następnie fałszował sygnał w aplikacji, który informował wypożyczalnię, że samochód został zwrócony. Mając w posiadaniu oryginalny klucz, mężczyzna dalej użytkował pojazdy. W ten sposób ukradł dwa auta, a z kolejnych dwóch wymontował radioodtwarzacze. Ukradł również paliwo z samochodów o wartości 3600 zł. Mężczyzna został zatrzymany przez katowickich policjantów, kiedy jechał skradzionym pojazdem na ulicy Konduktorskiej. Wcześniej był już karany m.in. za posiadanie narkotyków. Tym razem również policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanym środki odurzające. Badanie wskazało, że była to amfetamina. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.