Wiadomości z Katowic

Zmiana przebiegu trasy rowerowej nr 5 w Katowicach. Rozpoczęcie nowej inwestycji drogowej

  • Dodano: 2023-07-28 08:15, aktualizacja: 2023-07-28 13:49

Trasa rowerowa nr 5 - na odcinku biegnącym od ronda w pobliżu cmentarza przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej - od poniedziałku 31 lipca będzie poprowadzona alternatywną drogą. To konieczne ze względu na rozpoczęcie nowej inwestycji drogowej.

Jak dojechać trasą rowerową nr 5?

Trasa rowerowa nr 5 na czas robót, które mają potrwać do września 2024 roku, będzie poprowadzona drogą rowerową wzdłuż ul. Gospodarczej. Rowerzyści jadący z kierunku Doliny 5 Stawów po dotarciu do ul. Szopienickiej będą mogli pojechać na północ w stronę Nikiszowca lub na południe, by dojechać do dzielnicy Giszowiec.

Inwestycje drogowe w Katowicach 

Zmiana związana jest z rozpoczęciem prac budowlanych przy realizacji nowego połączenia drogowego. Budowana droga zostanie poprowadzona od ronda przy przystanku Kolonia Amandy w kierunku ul. Porcelanowej, zapewniając poprawę obsługi komunikacyjnej dla podmiotów gospodarczych zlokalizowanych wzdłuż tej ulicy, w tym zrewitalizowanych obiektów Porcelany Śląskiej, będącej elementem Śląskiego Szlaku Zabytków Techniki. To jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego połączenia inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna z ul. Mickiewicza, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej.

Zmiana przebiegu trasy rowerowej nr 5 w Katowicach. Rozpoczęcie nowej inwestycji drogowej / fot. UM Katowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również