Wiadomości z Katowic

ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy!

  • Dodano: 2019-09-17 15:00

Od 23 do 27 września Oddział ZUS w Chorzowie organizuje cykl szkoleń, konsultacji i spotkań dla przedsiębiorców. Zakres tematyczny jest szeroki, począwszy od przepisów związanych z ubezpieczeniami społecznymi i informacje z zakresu prawa pracy, poprzez sukcesję w biznesie, pozyskanie dofinansowania na działania proekologiczne, aż po informacje z zarządzania kryzysowego. Wyjątkowym wydarzeniem będzie debata ekspercka zorganizowana 25 września w siedzibie Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szkolenia i konsultacje

Od poniedziałku, 23 września, do piątku, 27 września, w sali 333 siedzibie w chorzowskim ZUS przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45, organizowane będą bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców. W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, dofinansowania do działań na rzecz osób z niepełnosprawnością, czy też pozyskania funduszy na działalność proekologiczną czy inną, aż po wiedzę z zakresu kodeksu cywilnego czy public relations. Równocześnie w holu głównym budynku ZUS dyżurować będą eksperci, którzy zaprezentują przedsięwzięcia, czy projekty (np. unijne) skierowanie do przedsiębiorców i odpowiedzą na nurtujące pytania. To także miejsce, w którym szybko i bez problemu będzie można założyć  profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.  

Debata ekspercka 25 września br.

W godz. od 11:00 do 13:30 Oddział ZUS w Chorzowie wspólnie z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach organizuje debatę ekspercką "Demografia, nauka, rynek pracy w świetle nowych technologii i ich wpływ na system ubezpieczeń społecznych”. Podczas tego spotkania paneliści dyskutować będą o przyszłości biznesu w zmieniającej się rzeczywistości, także z uwzględnieniem zaawansowanych technologii i robotyzacji.

W przyszłości gros prac, które dotychczas wykonują ludzie, będzie zastępowana pracą maszyny. Wobec takich prognoz istnieją obawy, że rynek pracy dla ludzi się skurczy, to w konsekwencji rodzi obawy o przyszłość systemu ubezpieczeń społecznych. Czy słuszne? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas debaty. Zapewne niejednemu przedsiębiorcy pomogą w obraniu odpowiedniego kierunku rozwoju własnej firmy. Już dziś możemy obserwować, że zawody, które były obecne jeszcze 10 lat temu na rynku, dziś śladu po nich nie ma.  Debata jest wyjątkowa nie tylko ze względu na poruszane zagadnienia, ale także gości zaproszonych do dyskusji - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Wśród zaproszonych ekspertów obecni będą:

  • Paweł Jaroszek – Członek Zarządu ZUS,
  • Przemysław Grzywa - Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach,
  • dr hab. Małgorzata Dobrowolska - prof. Politechnika Śląska w Gliwicach,
  • Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego,
  • Grażyna Witkowska – Z-ca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Katowicach,
  • Grzegorz Sikorski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach,
  • Maciej Kaszyca – Dyrektor AKE- Robotics w Katowicach,
  • dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz – prof. AWSB – Rektor Akademii WSB.

Zgłoszenia na debatę  i szkolenia należy przyjmowane są pod numerem telefonu: 32 34 90 681 lub na adres: chorzow_wydarzenia@ zus.pl

ZUS zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy!
Google NewsSubskrybuj mojeKatowice.pl z Google News


Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również