Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zwykłe chamstwo... zniszczyli ogródek na rynku

  • Dodano: 2018-08-14 22:30

Taki był ładny, ekologiczny i nowoczesny, ale komuś się nie spodobał. Ogród kieszonkowy na rynku już jest uszczuplony o część elementów. Przetrwały dwa dni, przez zwykłych wandali.

Pojawił się nagle, jako ciekawostka i element towarzyszący zbliżającemu się szczytowi klimatycznemu ONZ. Z inicjatywą wyszedł Zakład Zieleni Miejskiej, który postanowił we wnęce pomiędzy kamienicą, a byłym gmachem Muzeum Śląskiego wprowadzić nieco kolorów. Powstały grządki, m.in. z szałwią i koprem, a także meble, wykonane z lawy (bazalt, ale nam się wydaje, że to polipropylen). Miały być odporne... trwalsze niż stal, a nie wytrzymały, prawdopodobnie, zderzenia z przedstawicielem homo sapiens.

Komuś się chyba nie spodobały, bo po dwóch dniach stolik został złamany i nie zobaczymy go przez jakiś czas (producent być może go naprawi). Szkoda, bo nowoczesne, nietuzinkowe wzornictwo, ciekawy materiał i sama aranżacje przestrzeni robią spore wrażenie. Oby reszta mebli przetrwała dłużej, o wiele dłużej.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Jowita

    Ze względu na takich wandali to aż się prosi powrót do tradycyjnego pręgierza, jako niezbędnego elementu wystroju centrum miast.I połączenie współczesności (namierzamy sprawcę za pomocą monitoringu) z średniowieczną, czy jeszcze wcześniejszą tradycją (publiczna chłosta, jako kara dla sprawcy i przestroga dla ewentualnych naśladowców).

  • Henryk

    Podobno jest monitoring na rynku służby śpią.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.