Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

5 wskazówek, jak używać depilatora laserowego

  • Dodano: 2019-04-11 10:00

Dobrym sposobem na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia jest zabieg depilacji laserowej.

Trzeba jednak przyznać, że wizyta u kosmetyczki jest stosunkowo droga. Chcąc wydepilować różne części ciała często trzeba zapłacić kilka do nawet kilkunastu tysięcy. Tańszym rozwiązaniem jest zakup sprzętu, który można używać w domu. O czym pamiętać, korzystając z takiego urządzenia?

Przygotuj się do zabiegu depilacji

Każdemu zależy na tym, aby zabieg depilacji był efektywny. Po to inwestujemy w sprzęt, aby widzieć zadowalające rezultaty. Trzeba jednak odpowiednio przygotować się do zabiegu, aby nasza skóra stała się idealnie gładka. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej musisz usunąć niechciane włoski za pomocą zwykłej golarki. Należy upewnić się, że zrobiliśmy to dokładnie. Uważajmy też, aby nie podrażnić skóry, ponieważ może to spowodować, że nie będziemy mogli bezpiecznie przeprowadzić zabiegu depilacji laserowej.

Wybierz odpowiednie ustawienia

Generowane przez sprzęt światło może być bardzo intensywne. Dlatego musimy koniecznie dobrze ustawić depilator laserowy. Opinie użytkowniczek potwierdzają, że najlepiej wyposażyć się w sprzęt ze specjalnym czujnikiem, który automatycznie dobiera ustawienia odpowiednio do naszej karnacji. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że przez przypadek wybierzemy zbyt dużą moc i odczujemy dyskomfort podczas przeprowadzania zabiegu. Z drugiej strony, za mała emisja światła laserowego będzie przyczyną zmniejszonej efektywności działania urządzenia, a nawet braku efektów.

Dostosuj nakładki 

Myśląc o zakupie depilatora laserowego warto wybrać model mający w zestawie wymienne nakładki. W rezultacie będziemy mogli usuwać owłosienie z różnych części ciała, nie tylko z nóg, ale także bardziej wrażliwych miejsc, tj. pach, okolic bikini czy nawet twarzy. Przystępując do zabiegu warto mieć wszystkie nakładki pod ręką. Wtedy będziemy mogli szybko je wymienić. Upewnijmy się też, że umiemy wymieniać nasadki. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów polecamy sięgnąć po instrukcję obsługi. Nakładki należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem. W innym wypadku możemy narazić się na bolesne podrażnienia.

Pamiętaj o naładowaniu urządzenia

Jeśli wyposażyłeś się w depilator zasilany akumulatorowo, nie możesz zapomnieć o jego regularnym ładowaniu. Często na obudowie sprzętu znajduje się wskaźnik poziomu naładowania baterii, który jest bardzo przydatny. Dzięki niemu wiemy, kiedy należy podłączyć urządzenie do źródła zasilania. Tym samym możemy zapobiec sytuacjom, kiedy dosłownie kilka minut po rozpoczęciu zabiegu depilacji całego ciała okazuje się, że urządzenie jest rozładowany. Wtedy trzeba odczekać sporo czasu, aby sprzęt ponownie nadawał się do użytku. Ten problem nie wystąpi, jeśli zdecydujemy się na zakup depilatora zasilanego sieciowo lub sieciowo-akumulatorowo.

Dbaj o sprzęt

We wskazówkach dotyczących tego, jak użytkować depilator laserowy nie mogło zabraknąć kilka słów na temat dbania o urządzenie. Sprzęt musi być odpowiednio przechowywany, ponieważ inaczej będzie narażony nie tylko na drobne uszkodzenia mechaniczne, ale też poważne awarie. Jeśli do zakupionego przez nas depilatora nie dodano ochronnego pokrowca, powinniśmy go dokupić. Pamiętajmy też, aby od czasu do czasu przetrzeć powierzchnię sprzętu w celu usunięcia z niej kurzu. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.