Wiadomości z Katowic

Antyalkoholowa tabletka esperal - Kraków w obliczu alkoholizmu

 • Dodano: 2020-07-23 14:00, aktualizacja: 2020-07-23 15:22

Z powodu skutków choroby alkoholowej w Polsce cierpi ok. 800 tysięcy osób. W przypadku leczenia alkoholizmu coraz bardziej popularny jest temat medykamentów farmakologicznych. Specjaliści wspominają już nie tylko o terapii, ale także tabletkach na alkoholizm. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest esperal. Kraków znajduje się wśród miejscowości, które oferują leczenie wszywką. W artykule dowiesz się więcej o tym, jak działa wszywka alkoholowa, i przebiega wszycie esperalu.

Tabletki na alkoholizm - esperal Kraków

Choroba alkoholowa grozi właściwie każdemu. Co prawda alkoholizm nie jest genetyczny, lecz płyn etylowy jest tak samo uzależniający. Spożywanie alkoholu od czasu do czasu również może doprowadzić do uzależnienia. Codzienne picie piwa także może sygnalizować początek alkoholizmu. Nałogowiec powinien jednak sam zauważyć postępujący problem i zdać sobie sprawę z uzależnienia. Zwykle pojawiają się 2 pytania: kiedy zacząć działać i w jaki sposób. Terapia to najstarsze rozwiązanie, lecz trudno się na niej skupić w sytuacji głodu alkoholowego. Można zadbać o trzeźwość, decydując się na esperal. Kraków to jedna z lokalizacji, gdzie stacjonuje przychodnia Nasz Gabinet. Centrum medyczne jest wyposażone nie tylko w specjalistyczny sprzęt, ale współpracuje także z doświadczoną kadrą medyczną. Lekarze wszywają oryginalny lek esperal w odpowiedniej dawce, która pomaga zwalczać skutecznie chorobę alkoholową. Wszywka alkoholowa to bezpieczna metoda walki z uzależnieniem, lecz nie każdy może zdecydować się zabieg wszycia esperalu w Krakowie. Są uważane za najbardziej znane i powszechne tabletki na alkoholizm.

Kiedy NIE MOŻNA użyć wszywki alkoholowej:

 • reakcja alergiczna na lek esperal (Disulfiram),
 • niewydolność lub zapalenie nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne,
 • niewydolność obwodowa krążenia,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • stan nietrzeźwości,
 • ciąża lub karmienie piersią.

Wszywki alkoholowej nie należy jednak łączyć z zakończeniem problemu alkoholowego. To tylko jeden z etapów terapii, który pomaga w osiągnięciu stanu permanentnej trzeźwości. Profesjonalny zabieg z użyciem oryginalnej wszywki esperal jest przeprowadzany w klinice za zgodą pacjenta.

Wszywka alkoholowa Kraków - działanie leku

Wszywka dla alkoholików nazywana także esperal to medykament uznawany za lek na alkoholizm. W jego skład wchodzi Disulfiram, czyli substancja chemiczna decydująca o metabolizmie alkoholu. Wszycie esperalu i jego efekty są widoczne wyłącznie w chwili spożywania alkoholu. Gdy w organizmie człowieka gromadzi się alkohol, produkowany jest aldehyd octowy, który łatwo przekształca się w dużo mniej szkodliwy kwas octowy. Proces ten komplikuje się, jeśli alkoholik zdecyduje się na przerwanie trzeźwości w trakcie leczenia. Utlenienie aldehydu octowego jest znacznie trudniejsze, dlatego alkoholik szybciej zaczyna odczuwać też objawy kaca. Pogorszenie stanu zdrowia następuje w ciągu 5 do 10 minut od spożycia trunku. Trwa to czasem nieprzerwanie przez 10 godzin.

Czego doświadcza alkoholik, gdy działa esperal:

 • bóle i zawroty głowy,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • wymioty i nudności,
 • biegunka,
 • podwyższone ciśnienie tętnicze,
 • nadmierne pocenie się,
 • zmiany bicia serca,
 • brak apetytu,
 • lęk i apatia,
 • stany depresyjne.

Są to jednak łagodne objawy. Zapoczątkowanie ciągu alkoholowego mimo wszycia esperalu może także zakończyć się ślepotą, zawałem, chorobami wątroby, trzustki i serca, a w najgorszym przypadku utratą życia. Strach przed śmiercią i konsekwencjami działania wszywki alkoholowej wywierają wpływ na decyzję alkoholików. Specjaliści określają esperal jako terapię awersyjną. Wszywka alkoholowa nie stwarza zagrożenia w chwili trzeźwości. Możliwe działanie leku wywołuje psychiczny wstręt do alkoholu i obawę przed piciem. W przychodni Nasz Gabinet Kraków lekarze precyzyjnie informują pacjenta o wszelkich skutkach sięgania po kieliszek z wszytym pod skórą esperalem. Dzięki temu chorzy są świadomi konsekwencji związanych z podejmowanymi decyzjami.

Zabieg wszycia esperalu - wszywka w 30 minut

Wszycie esperalu to nieskomplikowany zabieg chirurgiczny. Doświadczonemu lekarzowi zajmuje 30 minut. Implantacja wszywki alkoholowej przebiega w znieczuleniu miejscowym. Przed rozpoczęciem działań specjalista przekazuje informacje na temat działania leku esperal. Kraków daje możliwość wyboru formy podania wszywek: jako kapsułek doustnych albo tabletek wszywanych pod skórą. W Naszym Gabinecie preferowana jest druga wersja. Esperal zaszywany domięśniowo działa stale. Nie ma zatem możliwości, aby pacjent samodzielnie mógł przerwać terapię. O zażywaniu kapsułek natomiast trzeba stale pamiętać. Przypadkowe lub celowe zaniedbanie może doprowadzić do zaprzepaszczenia efektów leczenia alkoholizmu. Jednorazowy zabieg wszycia działa 8-12 miesięcy bez przerw. Dla pacjenta to najbardziej wydajny sposób walki z chorobą alkoholową.

Wszycie esperalu - zabieg:

 1. Wstępna konsultacja.
 2. Badanie parametrów życiowych.
 3. Określenie przeciwwskazań.
 4. Wyjaśnienie działania leku esperal.
 5. Podpisanie przez pacjenta zgody na zabieg.
 6. Rozpoczęcie zabiegu w znieczuleniu miejscowym.
 7. Nacięcie skóry w okolicy pośladka lub pod łopatką.
 8. Implantacja wszywki alkoholowej domięśniowo, pod skórą.
 9. Zaszycie leku za pomocą szwów chirurgicznych albo rozpuszczalnych.
 10. Pozostawienie nici przez 10-14 dni na czas gojenia się rany.

Pacjent jest zobowiązany do wizyty w przychodni, jeśli szwy nie rozpuszczają się same. Wszywka alkoholowa jest możliwa do ponownej implantacji po 8 miesiącach od zabiegu. Taką możliwość zawsze musi potwierdzić lekarz.

Ile kosztuje wszycie esperalu w Małopolsce

Wszywka alkoholowa jest implantowana w przychodni Nasz Gabinet Kraków tylko u pełnoletniego pacjenta, który był trzeźwy przez minimum 24 godziny. Osoba przygotowywana do leczenia z użyciem esperalu musi być świadoma podejmowanej decyzji. Przychodnia Nasz Gabinet proponuje alkoholikom 4 warianty. Dzięki temu pacjent sam dobiera wszycie esperalu, które będzie najbardziej komfortowe i odpowiednie do sytuacji. Zawsze pomaga w tym także lekarz i konsultanci. Pacjenci często pytają, ile wynosi wszycie esperalu. W Krakowie cena zabiegu zaczyna się od 650 zł. Wzrasta w przypadku zwiększonej dawki leku i dodatkowych atutów takich jak antybiotyki podawane domięśniowo, szwy rozpuszczalne czy konsultacje medyczne po implantacji wszywki alkoholowej.

Gdzie można wszyć esperal w Krakowie?

W momencie, gdy znana jest już metodyka działań w przypadku choroby alkoholowej, najczęściej pojawia się pytanie, gdzie w komfortowych warunkach można rozpocząć terapię. Kraków daje wiele możliwości, lecz niektóre placówki są darzone szczególnym zaufaniem ze strony pacjentów. Często wspominany jest Nasz Gabinet. Klinika ta od lat w dyskretnych i anonimowych warunkach przeprowadza terapie alkoholowe, wykorzystując farmakologię i psychologię. Detoks alkoholowy i wszycie esperalu to flagowe zabiegi wykonywane przez tamtejszych medyków. Leczenie wspierane jest przez regularne spotkania z psychologiem sam na sam lub z rodziną. Możliwe są również konsultacje online. Klinika Nasz Gabinet Kraków podchodzi do problemu z alkoholem indywidualnie. Lekarze nie generalizują, a starają się znaleźć rozwiązania, które pomogą w konkretnej sytuacji. Poufność, skuteczność i szybkość terminów to główne aspekty, które decydują o przychylności pacjentów.

Artykuł przygotowany przy współpracy z dr Piotrem Floriańskim.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.