Wiadomości z Katowic

Antykwariat internetowy - sposób na zero waste dla bibliofila

  • Dodano: 2020-09-07 09:15

Od dłuższego czasu popularnością cieszy się trend zero waste, którego założeniem jest zmniejszenie ilości produkowanych odpadów i dbałość o środowisko naturalne. Jak pogodzić życie w myśl tej zasady z miłością do książek? Wielu bibliofilów ma ogromny dylemat, czy kupowanie kolejnego egzemplarza książki nie zalicza się do konsumpcjonizmu, a tym samym nie przyczynia się do degradacji środowiska? Rozwiązaniem jest antykwariat internetowy. Dlaczego warto z niego korzystać? Odpowiedź zawarliśmy w poniższym artykule.

1. Sklep z książkami używany a trend zero waste

2. Antykwariat internetowy – pozbądź się książek z korzyścią dla siebie i środowiska

Sklep z książkami używany a trend zero waste

Trend zero waste obejmuje kilka istotnych zasad, które pomagają zadbać o środowisko naturalne. Jedną z nich jest kupowanie możliwie jak największej liczby produktów z tzw. drugiej ręki – mogą to być ubrania (w second-handach można znaleźć prawdziwe perełki za grosze!), meble, sprzęt RTV i AGD, ale także książki. Nabywanie książek w antykwariacie internetowym pozwala na zmniejszenie produkcji, a co za tym idzie niwelowanie postępującej degradacji środowiska. Kupowanie książek w takich sklepach internetowych jak https://skupszop.pl/ pozwala żyć w zgodzie z zasadami zero waste, a jednocześnie cieszyć się dobrą literaturą.

Ponadto nabywając nowe publikacje do naszej biblioteczki w antykwariatach internetowych można zdobyć prawdziwe perełki lub – mówiąc żargonem literackim – „białe kruki”. Niekiedy wyczerpany nakład uniemożliwia kupno nowej książki w księgarni, a znaleźć ją można właśnie w sklepie z książkami używanymi. Często można także trafić na mniej znanych autorów, którzy nie są promowani przez duże wydawnictwa. Nie oznacza to jednak, że w antykwariacie internetowym nie znajdziemy najnowszych publikacji autorstwa poczytnych pisarzy. Oznacza to tylko, że antykwariat internetowy ma znacznie obszerniejszy zasób dostępnych od ręki tytułów.

Antykwariat internetowy – pozbądź się książek z korzyścią dla siebie i środowiska

Warto wiedzieć, że książki można również sprzedać po ich przeczytaniu i przekazać je w ręce kolejnego czytelnika. Antykwariat internetowy skupuje używane książki, co jest świetnym rozwiązaniem, kiedy konieczne jest uporządkowanie biblioteczki. Przy okazji można zdobyć dodatkowe pieniądze i zadbać o środowisko. Warto przekazywać dalej rzeczy, których już nie używamy i nie wspierać wszechobecnego konsumpcjonizmu, który ma tak negatywny wpływ na całe społeczeństwa. Istnieje nawet aplikacja mobilna, za pomocą której wycenimy posiadane książki i bez problemu sprzedamy je do antykwariatu. Za zdobyte ze sprzedaży książek pieniądze można nabyć nowe tytuły – oczywiście używane, by zmieniać świat na lepsze i nie rezygnować z pasji czytelnictwa.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.