Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Aranżacja ogrodu z wykorzystaniem drewnianych mebli

  • Dodano: 2019-04-18 09:15

Drewno to materiał, który doskonale odnajduje się w ogrodzie, gdyż bezpośrednio nawiązuje do natury. Łatwo go dopasować do każdej aranżacji, niezależnie czy stawiamy na nowoczesność, czy na stylistykę retro. Meble ogrodowe wykonane z tego materiału okażą się świetnym wyborem, ponieważ cechuje je mnóstwo zalet. Co się do nich zalicza i jak urządzić ogród przy zastosowaniu drewnianych mebli?

Solidność i wytrzymała konstrukcja

Meble ogrodowe wykonane z drewna charakteryzuje wysoka wytrzymałość. Po pierwsze są one bardzo solidne, co sprawia, że ich przeniesienie wymaga znacznego wysiłku, dlatego nie ma obaw, że silniejszy podmuch wiatru je strąci, jak może mieć to miejsce w przypadku mebli plastikowych. Ponadto, meble drewniane wytrzymają nawet bardzo duże obciążenie bez ryzyka ich uszkodzenia. Po drugie, wykazują odporność na negatywne czynniki atmosferyczne, do których zalicza się m.in. opady deszczy czy nawet gradu. Meble wykonane z drewna może ustawić w dowolnym miejscu, gdyż dobrze sobie poradzą także bez zadaszenia. 

Estetyka na długie lata

Drewno jako materiał całkowicie naturalny świetnie odnajdzie się w ogrodzie w towarzystwie roślin. Współczesne meble ogrodowe to ukłon w stronę minimalistycznego stylu, nie zawierają zatem wiele dodatków, dlatego będą idealne dla osób, które cenią prostotę. Musimy jednak pamiętać, że drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji, konieczna jest zatem regularna impregnacja drewna. W ten sposób przedłużymy żywotność naszych mebli, które posłużą nam przez długie lata. Obecnie z drewna produkuje się głównie stoły, ławy, a nawet krzesła czy ławki. Ciekawe propozycje pod tym względem możemy obejrzeć w sklepie internetowym homegarden.com.pl.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Wybierając meble do ogrodu, warto zwrócić uwagę na gotowe zestawy. Część sklepów oferuje możliwość ich modyfikacji, dzięki czemu łatwiej dostosować je do naszych oczekiwań, chociażby pod względem ilość krzeseł czy stolików. Na względzie trzeba mieć także fakt, że drewniane meble są dość twarde, przez co komfort siedzenia może być nieco niższy niż w przypadku, chociażby mebli wiklinowych. Wystarczy jednak zamówić dodatkowe poduszki na krzesła lub ławy, aby zapewnić sobie i innym wygodę. 

Drewniane meble do ogrodu to świetny wybór, który sprawdzi się niezależnie od naszej wizji aranżacyjnej. Ich zalety sprawiają, że posłużą nam na długie lata, dlatego wydaje się, że warto zainwestować nieco więcej, aby zyskać pewność udanego zakupu. Nie zapomnijmy także o ich regularnej pielęgnacji.