Wiadomości z Katowic

Czy Śląsk jest gotowy na nowoczesne projekty wnętrz?

  • Dodano: 2020-06-29 08:00, aktualizacja: 2020-07-06 14:05

Nowy rok niesie za sobą szereg zmian, również tych związanych z projektowaniem i urządzaniem mieszkań. W miejsce starych pomysłów pojawiają się nowe, które wymagają nie tylko zmiany drobiazgów, ale też często elementów wypoczynkowych czy mebli. Planujesz zmianę projektu mieszkania na nowoczesne na terenie Śląska? Sprawdź, czy jest to rejon gotowy na nowoczesne podejście!

Trendy w projektowaniu mieszkań na Śląsku

Śląsk to wyjątkowy obszar. Na tle innych wyróżnia się nie tylko zatłoczonymi ulicami, ale bardzo dużą ilością mieszkań, które nie mają szansy na uzyskanie dostępu do zieleni. Aby jednak choć trochę umilić mieszkańcom życie, architekci i projektanci wnętrz coraz częściej stawiają na nowoczesne rozwiązania. Klasyczne, minimalistyczne formy odchodzą w zapomnienie. W ich miejscu pojawiają się nowoczesne, odważne kształty i wzory, które wprowadzają do wnętrza dobrą energię, ale też elegancję.

Jednym z popularniejszych rejonów Śląska są Katowice i znany wszystkim rejon, zwany Nikiszowiec. Wielu nazwa ta kojarzy się z ponurymi korytarzami i oknami, które po zewnętrznej stronie wnęki zostały pomalowane na czerwono. Urządzenie takiego miejsca, w nowoczesnym stylu nie jest łatwe. Chcąc utrzymać złudzenie, że wnętrze jest czyste, białe, wręcz wyjątkowo spokojne, w wielu lokalach postawiono właśnie na jasną kolorystykę, która idealnie współpracuje z pomalowanymi na czerwono cegłami.

Chcąc wprowadzić odrobinę nowoczesności, warto połączyć salon z kuchnią. Oczywiście, wyburzanie ścian może być niemożliwe do zrealizowania. Jest to uzależnione od rozmieszczenia ścianek działowych i nośnych. Kuchnia to również miejsce, w którym idealnie sprawdzą się białe, wykonane na wysoki połysk meble. Dodadzą one świeżości, ale też optycznie zwiększą przestrzeń.

Czy Śląsk jest gotowy na nowoczesne projekty mieszkań?

Oczywiście, że tak! Warto wrócić uwagę, że miasto zamieszkują już nie tylko osoby starsze (choć ich jest spora część), ale też osoby młode, które charakteryzują się świeżym podejściem do sytuacji. Dla nich połączenia nowoczesnych rozwiązań z 10- czy 20 letnimi elementami nie stanowi największego problemu. Wręcz przeciwnie – chętnie łączą nowoczesne projekty ze starymi, a tuż po uzyskaniu pozwolenia na realizację poważnych zmian przystępują do ich wykonania.

Największą satysfakcję mają architekci wdrażający nowoczesne rozwiązania w tradycyjnych kamienicach. Można powiedzieć, że taka realizacja jest dla nich sporym wyzwaniem. Pozwala nie tylko znaleźć niespotykane kombinacje, ale też pokazać, że wiele, o ile nie wszystko jest możliwe. I z najbardziej szarego, smutnego wnętrza, można zrobić piękną przestrzeń.

Aby jednak osiągnąć omawiane efekty – konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Niestety, samodzielne planowanie wnętrza wraz z doborem odpowiednich elementów, najczęściej kończy się porażką. Nic dziwnego – samemu trudno połączyć elementy dekoracyjne, znaleźć zmiany możliwe do wykonania, bez utracenia walorów estetycznych zewnętrznej strony budynku. Na szczęście Śląsk wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wymagających Klientów i mogą oni liczyć na profesjonalne wsparcie architektów i nie tylko!

Nowoczesne wnętrza na Śląsku tylko w mono -> Sprawdź

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • olo

    Uwielbiam pięknie wykończone wnętrza, ale sama nie mam do tego talentu. Dlatego wolę podziwiać prace architektów wnętrz. Wystrój mojego mieszkania zaprojektowali wspaniali fachowcy z firmy d&d projekt.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.