Wiadomości z Katowic

Dżem z orkiestrą symfoniczną Le Quattro Stagioni w Spodku

  • Dodano: 2022-09-30 11:15, aktualizacja: 2022-10-12 08:44

"Absolutnie wyjątkowe i unikatowe wydarzenie. Niezwykłe aranżacje, doskonałe wykonanie, kultowe miejsce, jakim jest katowicki Spodek oraz największe przeboje zespołu takie jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii, gwarantują niesamowity koncert" - mówią organizatorzy wydarzenia. Organizatorem koncertu jest Wagart, a współgospodarzem Wydarzenia Miasto Katowice.

Legenda w Katowicach

Dżem to legendarny zespół muzyczny wykonujący muzykę rockowo-bluesową z elementami folka, reggae i hard rocka. W ciągu 50 lat swojej obecności na muzycznej scenie i w świadomości trzech pokoleń odbiorców i fanów, zespół wydał ponad 30 płyt studyjnych i koncertowych, z których wiele uzyskało status złotych, platynowych i wielokrotnie platynowych. Obecny skład zespołu to: Maciek Balcar, Janusz Borzucki, Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński.

Orkiestra "Le Quattro Stagioni" została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. Na scenie pojawi się 42 uzdolnionych muzyków w tym gościnnie artyści pochodzący z Ukrainy.

Przez dziesięć lat Orkiestra wyrobiła sobie swój własny styl i piękne symfoniczne i kameralne brzmienie. Czuje się świetnie w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo – operetkowym, rozrywkowym, ale również w kameralnych, barokowych brzmieniach.

W listopadzie 2014 r. Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała "Złotą Płytę" za wydawnictwo "Dżem Symfonicznie".

Bilety na wydarzenie dostępne są na eBilet.pl

https://sklep.ebilet.pl/307933624521457668

Dżem z orkiestrą symfoniczną Le Quattro Stagioni w Spodku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.