Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

EBI - korzystna opcja leasingu

  • Dodano: 2020-09-07 09:30, aktualizacja: 2020-09-10 15:22

EBI to być może skrót, który niewiele mówi na pierwszy rzut oka. Jest to Europejski Bank Inwestycyjny, który zarządzany jest przez Unię Europejską, mieści się w Luksemburgu i stanowi rodzaj wsparcia dla przedsiębiorców firm funkcjonujących w obrębie wspólnoty unijnej. To doskonała okazja do uzyskania pomocy na działalność gospodarczą.

Dofinansowanie leasingowe

Najchętniej wykorzystywaną formą wsparcia unijnych przedsiębiorców jest leasing. Może z niego skorzystać każde przedsiębiorstwo, w którym zatrudnionych jest jasno określona liczba osób – w tym przypadku mniej niż 250, jest to bowiem pomoc przeznaczona dla małych przedsiębiorstw. Unijne regulacje jasno określają, jakie wymogi należy spełnić, aby ubiegać się o ten rodzaj wsparcia. Jest ono chętnie wykorzystywane również w Polsce ze względu na obniżone, w porównaniu z klasycznym leasingiem, koszty. Cała procedura nie jest skomplikowana, a na jak największej liczbie przyznanego leasingu z EBI zależy również UE, nakręca to bowiem gospodarkę całej wspólnoty i motywuje do wzrostu zarobków, a więc i wpływów do unijnego budżetu.

Wsparcie unijnych przedsiębiorców

Pomoc z Europejskiego Banku Inwestycyjnego to rozwiązanie niezwykle korzystne dla przedsiębiorców działających w krajach Unii Europejskiej.  Wsparcie wykorzystać można w różnych formach, najczęściej i najchętniej biznesmeni sięgają jednak po rozwiązania związane z leasingiem, zwłaszcza samochodowym. Wsparcie udzielane jest zarówno na nowe, jak i używane samochody, nie tylko osobowe. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie modeli pojazdów demonstracyjnych. Leasing z Europejskiego Banku Inwestycyjnego to gwarancja zrealizowania usługi na najwyższym, unijnym poziomie. Pomoc wykwalifikowanych urzędników pozwoli nam przejść przez procedury łatwo i bezboleśnie. Unijne przepisy jasno określają, na czym należy się skupić i jak przygotować dokumentację potrzebną do realizacji wsparcia finansowego. Co ciekawe, działalność nasza nie musi funkcjonować na terenie całej Unii Europejskiej, wystarczy, że będzie działała na terenie któregoś z kraju Wspólnoty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.